Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Junak po ojcu - czyszczenie - jakieś porady


kacper1972

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

W stodole u babci odnalazł się junak ojca - staruszek jak byłem mały to pamiętam jak jeździłem ściśnięty pomiędzy matką a ojcem. Ale ojciec miał wypadek na nim i słuch o maszynie zaginął aż tutaj jest.

Jaki problem - ano chcę go odrestaurować nie ze wszystkim dam sobie sam rade. ale wyczyszczenie z rdzy, starej farby to pestka, mechanika do specjalisty - nie mam za dużo kasy - wiadomo żona - a samochód to co:-))))

Mam tylko pytanie czym czyścicie maszyny, ramy, najgorsze to takie trudno dostępne miejsca. ręcznie czasochłonne. znalazłem coś takiego Stożki ścierne PFERD, niby pferd to dobra firma, ale w życiu a tym nie pracowałem, a wydaje się że było by dobre do czyszczenia szcególnie kapturki, Macie może doświadczenia jakieś? z tym

A do dyspozycji mam wiertarkę i całkiem dobrą kątówkę

pz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

W stodole u babci odnalazł się junak ojca - staruszek jak byłem mały to pamiętam jak jeździłem ściśnięty pomiędzy matką a ojcem. Ale ojciec miał wypadek na nim i słuch o maszynie zaginął aż tutaj jest.

Jaki problem - ano chcę go odrestaurować nie ze wszystkim dam sobie sam rade. ale wyczyszczenie z rdzy, starej farby to pestka, mechanika do specjalisty - nie mam za dużo kasy - wiadomo żona - a samochód to co:-))))

Mam tylko pytanie czym czyścicie maszyny, ramy, najgorsze to takie trudno dostępne miejsca. ręcznie czasochłonne. znalazłem coś takiego Stożki ścierne PFERD, niby pferd to dobra firma, ale w życiu a tym nie pracowałem, a wydaje się że było by dobre do czyszczenia szcególnie kapturki, Macie może doświadczenia jakieś? z tym

A do dyspozycji mam wiertarkę i całkiem dobrą kątówkę

pz

Jak chcesz usunac stary lakier i rdze to najlepsza metoda jest piaskowanie.

Potem taka rame sie fosforanuje i lakieruje proszkowo i masz jak z fabryki.

Jesli chcesz odrestaurowac Junaka to radze raz a pozadnie, mozesz to troche w czasie rozciagnac, zeby koszty sie na raz nie skumulowaly.

Moge sie polecic jesli chodzi o piaskowanie i malowanie proszkowe, troche juz tego przerobilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od porządnego umycia, zobacz w jakim stanie jest lakier, wycieki oleju. Jeśli lakier zmatowiał zastosuj pastę "TEMPO" nie zaszkodzi a pomoże, najtańsza i najlepsza do takiego zadania. Dopiero wtedy podejmij decyzje co z tym zrobić, ile jesteś w stanie wydać i jak bardzo się rozciągnie w czasie. Może byś tak, że nie trzeba lakierować. Wszelką rdze usuniesz szczotka drucianą i siłą zaparcia potem możesz użyć szmatki matującej wygląda trochę jak drucianka. Kątówką możesz sobie nie dać rady a czasem zniszczyć niż pomóc, lepiej papier ścierny zobacz jak to idzie a dopiero potem kątówka w miejscach gdzie widzisz, że ręcznie papierem byś się zajechał. Pomysł z piaskowanie nie jest zły kwestia tego ile chcesz wydać i co chcesz osiągnąć czy chcesz zrobić renowacje czy tylko doprowadzić do jako takiej użyteczności.

Junak po renowacji może osiągnąć cenę 15 tys. zł do tematu trzeba podejść poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Silnik wyczyść ręcznie wełną stalową (czasem nazywaną watą stalową) . Wełna ma gradację (grubość jak papier ścierny ) 5 ; 4 ; 3 ; 2 ; 1 ; 0 ; 00 ; 000 ; 0000. Najgrubsza (robi rysy) ma nr 5 a najdrobniejsza to 0000. Do czyszczenia silnika polecam kupić nr 1(wstępne) i 000 (polerowanie).

Wełną 000 lub 0000 możesz czyścić też części chromowane bez ryzyka porysowania .

Materiały te dostaniesz bez problemów w sklepach obi (dział materiałów ściernych) lub na allegro.

Zapewniam że efektem działania tej wełny będziesz pozytywnie zaskoczony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką super starą książkę gdzie wszystko było o naprawach,regulacjach Junaka.Dałem ja koledze gdyż ten takiego zawsze bardzo chciał mieć .

Książka była rewelacyjna może gdzieś taka znajdziesz.Z jej pomocą prawie wszystko sam zrobisz.Może gdzieś w bibliotece idzie wypożyczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.