Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rybnik 05 czerwiec Msza ze święceniem motocykli


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Zapraszam serdecznie na msze motocyklową 05 czerwca 2011 o godzinie 11:00 w Kościele Akademickim w Rybniku. Mszę poprowadzi nasz Duszpasterz akademicki ks. dr Rafał Śpiewak.

Jeśli będzie fajna pogoda i zdeklaruje się sporo motonitów to jest szansa, że msza odbędzie się na dworze. Kościół położony jest w parku, także miejsca na motory jest full. Po mszy poświęcenie maszyn. Jest jeszcze pomysł uroczystego przejazdu do Kościoła, z jakiegoś miejsca w Rybniku, ale to wszystko do dogadania. Zobaczymy czy w ogóle będą zainteresowani.

Także czekam ludziska na odzew

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale jak narazie słaba reklama. Kto organizuje? Dlaczego akurat tam? (do parku nie można wjechać, a są inne kościółki z większymi parkingami). Słaby pragram (narazie). Blisko są dni miasta (czerwiec), więc może w ramach tych dni zoraganizować taka imprezę (miasto rozleklamuje, poprze, może wesprze finansowo :rolleyes: ) a nawet rozwinąć do większego zlotu (jak na dni miasta kilka lat temu)

To tylko takie moje małe MYŚLI :D

Może inni coś dopowiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

odpowiadając na Twoje pytania:

- organizatorem jest Maisha i ja, ale nie jest to żaden zlot z hot-dogami mokrym triczkiem czy innymi karuzelami ale msza św. na której chcemy się wspólnie pomodlić o udany sezon czy w innych intencjach nam bliskich.

- jeżeli jesteś z rybnika to pewnie znasz ten park i Kościółek, wybraliśmy to miejsce z kilku powodów, po pierwsze znamy się z księdzem Rafałem który bardzo chętnie wyraził zgodę abyśmy przyjechali na mszę, miejsce jest bardzo urokliwe i zaręczam żeby go zapełnić potrzeba duuużo maszyn, po trzecie mam blisko :)

- Program może jest ubogi w atrakcje ale na pewno nie jest słaby, bo chodzi o masze i spotkanie ze znajomymi a po mszy można niedziele spędzić bardzo ciekawie

- imprezy nie ma rozreklamować miasto ani wspierać finansowo bo w naszym zamyśle nie jest robienie zlotu, a jeżeli chodzi o finanse możemy poprostu coś wrzucic do koszyczka :)

no i tyle

proszę się tylko orientacyjnie zdeklarować kto chciałby przyjechać

żebym wiedział czy organizować mszę na zewnątrz,

aha kto chciałby pomodlić się w szczególności w jakiejś intencji to proszę o informacje na priv, przygotujemy modlitwę wiernych

bardzo serdecznie zapraszamy

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo Gadged przekonała mnie twoja odp. Mieszkam w samym centrum Rybnika (narazie, chociaż po połowie czasu jestem w Rybniku i w swoim rodzinnym Radzionkowie) więc z na UŚ (na kampus, gdzie teraz uczęszczam) i do kościółka mam kilknascie metrów.

Postaram się zjawić choaciaż nie gwarantuję.

Ale pomysłu gratuluję i powodzenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Msza o 11 jest mszą ogólną (tzn. będzie pewnie sporo osób "cywilnych"). Ale można tą mszę zrobić jako dodatkową i wtedy byłaby później (może coś koło 13-14) wtedy byłaby to msza specjalnie dla nas. W tym kościele zamiast na organach grają na gitarach, dlatego jeśli zdecydowalibyśmy się na mszę dodatkową to muszę zacząć załatwiać grajków. Także proszę o opinie na ten temat. Aaaaa no i ktoś będzie musiał przeczytać modlitwę wiernych i czytania... mam nadzieję że znajdą się chętni. Ja mogę jedno przeczytać, także potrzebuję jeszcze 2óch osób.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Msza o 11 jest mszą ogólną (tzn. będzie pewnie sporo osób "cywilnych"). Ale można tą mszę zrobić jako dodatkową i wtedy byłaby później (może coś koło 13-14) wtedy byłaby to msza specjalnie dla nas. W tym kościele zamiast na organach grają na gitarach, dlatego jeśli zdecydowalibyśmy się na mszę dodatkową to muszę zacząć załatwiać grajków. Także proszę o opinie na ten temat. Aaaaa no i ktoś będzie musiał przeczytać modlitwę wiernych i czytania... mam nadzieję że znajdą się chętni. Ja mogę jedno przeczytać, także potrzebuję jeszcze 2óch osób.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też się zjawię bo w robocie mam wolne (dziękuję mojej ukochanej oddziałowej za zamianę dyżurów z dniówki na nockę) :D:) oby tylko moja kurtawa wróciła z gwarancji bo na "włocha" nie bardzo mi się uśmiecha jechać ;) No i oby pogoda dopisała <dajboże> :unsure:

Biba będę leciał od Pszowa lub od Niedobczyc (połowa drogi między Wodziem a Rybnikiem) możemy się zgadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.