Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Motocykl jako pierwszy


Galtrhan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

hmm.. :) a dla mnie??? jestem w takiej samej sytuacji jak kolega :D)) robie prawko.. i szukam czegos dla siebie... nie mam jak kolega ponad 180 cm :P hehe raczej 164 :D 90 kg tez nie waze wiec.. mam problem z dobraniem motocykla dla siebie :)((( co wy polecacie???? cos raczej sportowego.. B)) pomóżcie please :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. :) a dla mnie??? jestem w takiej samej sytuacji jak kolega :D)) robie prawko.. i szukam czegos dla siebie... nie mam jak kolega ponad 180 cm :P hehe raczej 164 :D 90 kg tez nie waze wiec.. mam problem z dobraniem motocykla dla siebie :)((( co wy polecacie???? cos raczej sportowego.. B)) pomóżcie please :D

Jak w sporcie to CBR 600 F2 lub F3 moim zdaniem jest dosyć przyjazna , zależy ile chcesz przeznaczyć na motocykl.

Ewentualnie zacząć jeden sezon na jakims motocyklu klasy 500 ( gs500, cb500 ) a potem przesiąść się na jakiegos sporta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anka dla Ciebie na poczatek najlepiej jednak GS500, jest lekki i zwrotny :) CBR troszke trudniejsza do opanowania, ale tez sie da, najlepiej przejedz sie i ogladnij oba moto! :)

A zamiast kawasaki ER-5 poszukałbym w tej samej cenie ciut starszej Hondy CB500 :D

Pozdrowionka! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam i szukam i sama juz nie wiem... jest tego tyle.. ze mozna dostac do głowy :))) a swoja drogą... CBR ma chyba za duzo koni.. nie sadzicie?? ze jak bedzie ponad 10 to będzie mi cieżko?? motocykl sam w sobie troche wazy.. :/ Jakbyście znaleźli cos fajnego albo ktos z waszych znajomych miałby na zbyciu swoje pierwsze moto.. dajcie znac :))) ja mimo wszystko sprawdze wasze propozycje.. :D)) bo jakby znacie sie bardziej w temacie niz ja :D nowicjuszka B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a swoja drogą... CBR ma chyba za duzo koni.. nie sadzicie?? ze jak bedzie ponad 10 to będzie mi cieżko?? motocykl sam w sobie troche wazy.. :/

Eeeee no... bez przesady- 10 kucy chyba ogarniesz :)

EDIT: Zdążyła się poprawić :)

Konie nie są tak ważne, jak moment obrotowy- czym większy, tym moto bardziej wyrywne.

Jak pisali poprzednicy- trzeba szukać czegoś w 500-tkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee no... bez przesady- 10 kucy chyba ogarniesz :)

EDIT: Zdążyła się poprawić B)

Konie nie są tak ważne, jak moment obrotowy- czym większy, tym moto bardziej wyrywne.

Jak pisali poprzednicy- trzeba szukać czegoś w 500-tkach.

hahaha chciałes mnie przyłapac hahaha no wiesz mysle ze 10 to nie taka tragedia dla mnie :D))) ale 100.... ja sugeruje sie opiniami tych, którzy wypowiadaja sie na forach... bo sama jestem zielona w tym temacie :) i różnie mowia... 100 to będzie za duzo... a ja tak faktycznie to nie wiem.. ile będzie tak ok żebym dożyła następnego sezonu :D))))))) bo bardzo bym tego chciała :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuce i momenty są ważne. Czasem jedyny ratunek to dać siarczyście z garści.

A za tego chińskiego Junaka tobym kogoś nawlekł na pal po zrobieniu kęsim. I jeszcze mają czelność reklamować "legenda polskiej motoryzacji powraca" - Toż to nawet koło Junaka nie leżało. Nie kupować, może padnie i zwolni logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim 1 motocyklem był chiński czoper-był piękny ale tylko z wyglądu po 3 miesiącach wszystko zaczęło się sypac.Po 6 miesiącach oddałem go w rozliczeniu .Mój wybór padł na hondę hornet i nie wyobrazam sobie innego moto.Przede wszystkim nauczył mnie pokory do mocy!!!.Podsumowując-nie kupujcie chińskiego badziewia.Hornetka ma 7lat a wygląda i jeżdzi jak nówka.Moim zdaniem na 1 moto to jakaś 500-ale ja zaryzykowałem - kupiłem 100KM i jestem bardzo zadowolony-tylko że mam 46lat i już nie mam tak gorącej głowy jak kiedys. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słyszałem, że cebulka potrafi więcej spalić - nawet do 7-8 litrów - niż ten silniczek kawasaki co w er5,en5 jest. Stąd mój wybór

No jak sie jeździło na motocyklu, który regulacje widział w zeszłym stuleciu to może...

Moja nigdy nie spaliła więcej niż 6l/100km przy ostrym dawaniu w palnik, a przy spokojnej jeździe to zwykle brała 4,5.

Mało osób zwraca uwagę, że CB ma praktycznie 2 razy dłuższe okresy międzyserwisowe w porównaniu do er5 i gs 500, gdyż zwykle jeździ nią nie dłużej niż jeden sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, moja CB500 jezdzac samemu to okolo 5 litrów, z kumplem, we dwojke, po autostradzie, non stop na pelnym gazie pożarła 7,5 litra ale miała co ciagnac :) jakies 180 kg i ful gaz.

Poza tym łatwiej pozniej sprzedac niz Kawę, mniej awaryjna, łatwiejszy dostep do czesci, wieksza kultura pracy silniczka itp itd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich, jestem nowa na forum.

Jestem na etapie kursu na prawko w maju planuję mieć egzamin i kupować motor. Do tej pory myślałam standardowo o HondaCB500 ale zaczęłam się zastanawiać nad chopperem(na pewno w przyszości przesiądę się na coś takiego) i chcę dowiedzieć się czy nie nadawałaby się na poczatek np Honda Shadow?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem nowa na forum.

Jestem na etapie kursu na prawko w maju planuję mieć egzamin i kupować motor. Do tej pory myślałam standardowo o HondaCB500 ale zaczęłam się zastanawiać nad chopperem(na pewno w przyszości przesiądę się na coś takiego) i chcę dowiedzieć się czy nie nadawałaby się na poczatek np Honda Shadow?

Pozdrawiam.

witaj.

ale moglabys cos o sobie napisac.

masz dobry gust. tylko choper.

shadow 650 jest ok.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhm, pytałam czy się nadaje na pierwszy moto czy lepiej sobie na razie odpuścić i zostać standardowo przy cb500 albo gs500.. ja na kursie pierwszy raz miałam stycznosć z motorem więc nie mam doświadczenia :/ ucze sie na honda cbf250

mam 170cm, <55kg, jeżdżę autem od 6lat nie wiem co jeszcze z konkretów..

P.S. jestem z żywca ale na razie mieszkam w krk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.