Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Motocykl jako pierwszy


Galtrhan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Napisz ile masz wzrostu, mniej wiecej waga (postura), czy masz jakies doswiadczenia z jednosladami (motorowery), czy samochodem juz jezdzisz, ewentualnie ile... Postaramy sie wtedy conieco podpowiedziec czego warto poszukac :D Wstepnie powiem Honda CB500 , Yamaha XJ600, Suzuki Bandit 600/400,.

Czekamy na wiecej info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc, mam prawie 200cm:D tak 196-7. Waże 85-90kg. Samochodem jeżdże od roku. Motorem 50ccm Zumico GR500 biegówka, jeżdże w sumie jakieś 5-6 miesięcy.

kolega z postu wyżej jest Twojej wysokości i właśnie szuka moto na swoją wysokość. Może mu coś poradzisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja gwarancją - tak jak Kia ma gwarancję na 7 lat ale nie obejmuje niczego co ma związek z jazda tym samochodem więc w tym przypadku byłbym ostrożny. Nie wiem jak to się sprawuje, wygląda ładnie ale to chińczyk i można się spodziewać po nim wszystkiego. Za tą cenę wolałbym używanego Japończyka niż nowego chińczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzucasz nam różne motocykle o różnej charakterystyce.

Napisz konkretniej czego oczekujesz. Ja nie kupiłbym żadnego z przedstawionych przez Ciebie moto, ale to oczywiście Ty będziesz nim jeździł.

Gdybym szukał czegoś w chromie to bym się rozejrzał za Virago 535 lub Hondą VT600 - musisz się zastanowić czy wolisz bezobsługowy wał kardana, pompę paliwa o bak pod siedzeniem oraz czasem przegrzewanie tylnego gara, czy może łańcuch i chłodzenie cieczą... Honda jest też chyba trochę większa.

A jeżeli szukasz jakiegoś golasa w "nowe budzie" to może Kawasaki Er5... ze starszych też coś znajdziesz...

Ja widziałem tylko raz jak problematyczne jest użytkowanie chińszczyzny... co z tego, że masz gwarancję- dwa razy w sezonie będziesz miał moto w serwisie po 3 tygodnie... Nie wiem jak to wygląda teraz, ale ja się wyleczyłem z zakupu nowego moto za 10k zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja, jak bym miał 20 i latał tylko w koło komina, tak do 100km, to chyba bym zaryzykował takiego chińczyka. problemem może być niezbywalność takiego pojazdu w przyszłości. na tę chwilę nie ma za bardzo rynku wtórnego na te motorki i ciężko ocenić czy np po 2-3 sezonach będą przedstawiać jakąkolwiek wartość. jeśli nabywca w przyszłości stwierdzi, że potrzebuje czegoś większego/szybszego zawsze może zostawić sobie dwieście-pięćdziesiątkę na miasto, do jeżdżenia po bułki w krótkich gaciach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo tylko nikt akurat tych używek nie sprzedaje - tzn. nie widziałem. Ale natknąłem sie tak jak napisał kolega na tego kawasaki er5, oraz wg mnie bardzo podobnego suzuki gs500. Macie jakieś doświadczenie z tymi maszynami? I czy w wypadku takich używanych sprzetów ja te 2 motorki przebieg 30tys. jest znośny czy też nie?

Co do sprecyzowania:

owszem podobaja mi sie te nakedy. Ogólnie tak sie rozglądam. Chopper/Cruiser ( zabijcie mnie ale nie wiem jaka to różnica jest ) też mi się by strasznie spodobał ale bez właśnie chromów. Bardziej mat.

Coś tego typu mi sie mega podoba - i słyszałem brzmienie tego tłumika - miodzio.

http://allegro.pl/kawasaki-er5-er-500-2005r-nie-cb500-gs500-xj600-i1541845179.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo tylko nikt akurat tych używek nie sprzedaje - tzn. nie widziałem. Ale natknąłem sie tak jak napisał kolega na tego kawasaki er5, oraz wg mnie bardzo podobnego suzuki gs500. Macie jakieś doświadczenie z tymi maszynami? I czy w wypadku takich używanych sprzetów ja te 2 motorki przebieg 30tys. jest znośny czy też nie?

Co do sprecyzowania:

owszem podobaja mi sie te nakedy. Ogólnie tak sie rozglądam. Chopper/Cruiser ( zabijcie mnie ale nie wiem jaka to różnica jest ) też mi się by strasznie spodobał ale bez właśnie chromów. Bardziej mat.

Coś tego typu mi sie mega podoba - i słyszałem brzmienie tego tłumika - miodzio.

http://allegro.pl/kawasaki-er5-er-500-2005r-nie-cb500-gs500-xj600-i1541845179.html

Sprzętów jest mnóstwo, ale nie ma sensu Ci ich wszystkich wypisywać.

Poszukaj na allegro, sprecyzuj pojemność i styl a na pewno coś znajdziesz.

Chopper: teoretycznie nieubrany, większe koło z przodu i większe wyprzedzenie tego koła. Cruiser: chromy, wielki, ciężki z kuframi itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.