Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

APRILIA PEGASO 650 IE 2001 ROK


ITALIANO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!! zacznę w ten sposób.. moja pegi została kupiona niesprawna, jej niesprawność polegała na braku siedzenia i magneta i tych wszystkich zebateczek od rozruchu, wszystko skompletowałem biorę się za odpalanie i nie mam iskry... świeca ok impulsator ok kable ok cewka ok pytanie czy ten komputerek pod siedzeniem również odpowiada za iskrę?? wiem że stała za granicą na parkingu ubezpieczalni we Włoszech nie wiadomo jak długo te bebeszki pod siedzeniem którego zresztą nie było były narażone na pogode itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja mam inny ziomuś mi powiedział że ja mam normalnego kompa wszystko razem moduł z kompem bo mam na szprycy a nie na gaźniku posprawdzałem dzisiaj wszystko i to na bank komp dzwoniłem to wszystkich chyba handlarzy i nikt nic nie ma.. :/ ludziska pomóżcie może ktoś coś wie?? kto ma takie cudeńko?? jest to SAGEM S500A1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorier @ 30.08.2010 12:45Niby tak, ale o ile dobrze pamiętam to ten silnik w Aprili miał gorszą charakterystykę od bmw, a co za tym idzie gorsze walory eksploatacyjne. Nawet zużycie paliwa było większe. Wiec nie wiadomo czy moduły w różnych motocyklach z tym silnikiem są zamienne.
Mały gs i pegaso maja różne głowice i z tego wynika ich rózna charakterystyka.Widzialem tez pegasa z silnikami xtz 660 w ostatnich roczników tego modelu.Czy kolega jest pewnie ze ma napewno rotaxa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,uruchomiłeś już pegaso?Komputer jest najmniej awaryjny w apriliach,jednak on odpowiada za wszystko bo jest to wersja na wtrysku taką jak ja mam.Sciąg sobie serwisówkę i odczytaj kody błędów zwierając 2 styki w gnieździe diagnostycznym.Na desce rozdzielczej nie świeci ci się tzw.check czyli czerwona kontrolka na dole z lewej strony?Marcinie odnośnie pracy silnika w aprili to bmw chodzi gorzej i ma słabsze osiągi od aprilii (mam porównanie bo jeździłem)Zawieszenie jest też gorsze bo słabiej wybiera dziury i nie wiem czy ma regulację wstępną sprężyny i tłumienia odbicia .Co do palenia to moja po regulacji skałdu mieszanki na analizatorze spalin pali 4,5l. w trasie a 5 nie przekroczyła mi nigdy w mieście wiadomo jak gonie 160 we dwie osoby i z trzema kuframi to mi i 5,8 wzięła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie!! :)po dodatkowych oględzinach z "magikiem" który potwierdził moje podejrzenia że to komputerek trochę się załamałem ponieważ kupienie komputerka jest nie możliwe to od razu piszę dla innych... dłuugo szukałem elektronika który w ogóle chciał się podjąć zaglądania do mojego,no ale udało się w sobotę dowiedziałem się że w moim siedzi jakiś układ od zasilania kompa w kompie padło zasilanie... na szczęście elektronik mnie pocieszył bo nie jest to jakiś wynalazek tylko w miarę popularny układ który SAGEM stosował również w innych pierdołkach, wczoraj miał kupić we Wro na giełdzie nom i ponoć jutro do odbioru!! :-) zobaczymy.. serwisówkę mam to była pierwsza rzecz zanim dotknąłem w ogóle motorka :) narazie jestem w stanie spoczynku i czekam......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega też szukał komputera bo mu w autoryzowanym serwisie powiedzieli że jest walnięty przyjechał do mnie z Warszawy i okazało się że nie ma sprężania,przejechałem się jego i wtedy dopiero poczułem różnicę,mój rwie jak wariat a jego słabo.Komputer do pegaso nie jest tak łatwo znaleźć pisał na międzynarodowym forum i nic,w końcu ja mu znalazłem ale nie był już potrzebny i nie kupował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. mam aprille pegaso650 z 1996r. mam ją od jakiegoś czasu i sprawowała się idealnie, jednka pewnego dnia przestała palic. problem polega na tym ze strzela wydech, iskra jest paliwo tez dochodzi. motor palil na tyk i nie mam pojecia co sie moglo stac. jesli ktos cos wie na ten temat prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie jednak lipa.... jestem całkowicie załamany.... bardzo proszę jeżeli ktoś ma namiary na kogoś kto ma lub może mieć taki komputer... SAGEM S500A1...----------KOMPUTEREK ZROBIONY.. ALE MOTO DALEJ STOI.. NIKT DO PEGI NA WTRYSKU NIE MA POPROSTU CZĘŚCI.. CZY TO TAKI EGZOTYK? RĘCE MI JUŻ OPADAJĄ POTRZEBUJĘ KOŁO ZAMACHOWE (MAGNETO) DO WERSJI OD WTRYSKU BMW MA INNE JUŻ SPRAWDZAŁEM MA KTOŚ MOŻE JAKIEŚ NAMIARY NA KOGOŚ???----------KOMPUTEREK ZROBIONY.. ALE MOTO DALEJ STOI.. NIKT DO PEGI NA WTRYSKU NIE MA POPROSTU CZĘŚCI.. CZY TO TAKI EGZOTYK? RĘCE MI JUŻ OPADAJĄ POTRZEBUJĘ KOŁO ZAMACHOWE (MAGNETO) DO WERSJI OD WTRYSKU BMW MA INNE JUŻ SPRAWDZAŁEM MA KTOŚ MOŻE JAKIEŚ NAMIARY NA KOGOŚ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A zapłon się wogóle różni między pegaso zwykłym a na wtrysku?ZAPRASZAM WSZYSTKICH NA FORUM PEGASO TRZEBA JE TROCHĘ W KOŃCU ROZRUSZAĆ PRZECIEŻ NIE JEST NAS TAK MAŁO.ZAPRASZAM RÓWNIEŻ PASJONATÓW INNYCH MAREK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.