Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

szukam motocykla turystycznego co kupić?


dabboocar

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym polecil Triumph Sprint RS albo ST 955i albi nowszy 1050i.Sportowy Turysta,nadajacy sie na winkle , z plecaczkiem i kuframi na dalekie wypady (Wczasy)rzedu 500 kilosow i wiecej to nie problem.No i jako Sportowy Turysta ma bardzo wielka ladownosc.W mokrym stanie wazy 235kg. dopuszczalna calkowita masa wynosi 500kg.Fazera tez mialem,awaryjnosc byla zero, ale nie polecalbym na dalekie wypady z plecakiem i ogolnie do dalekiej turystyki.Juz po 200 kilosach dupa scierpla a w biodrach skurcze chwytaly ,a moze poprostu jestem za wysoki do tego sprzeta (190cm).Znowu mt3 to nakid , no nie wiem czy sie nadaje do turystaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl do turystyki :1. Duży piec ( 1200 cc ) bo moc daje komfort jazdy , nie trzeba wajchować biegami , nie trzeba martwić się że silnik nie da rady przy przeładowaniu czy wyprzedzaniu .2. Bajecznie wygodny dla kierowcy i pasażera . Wyposażony w wszelkie możliwości regulacji ( kierownica , podnóżki , kanapa , szyba ) , oraz wygodne komfortowe zawieszenia .3. Solidny w konstrukcji , co by się nie połamał przy byle załadunku czy jakiejś małej glebie parkingowej na drugim końcu świata . 4. Kilający właściciela bajerami ułatwiającymi motocyklowe podróżowanie ( podgrzewane manetki , tempomat , łatwo zakładalne solidne walizy )4. Bezobsługowy napęd wałkiem .5. Ekonomiczny ( średnie spalanie +- 7 l / 100 km.6. Mało awaryjny i długo dystansowy .Nie będę inny niż poprzednicy i polecę motor na którym sam wożę swoje 4 litery - BMW K 1200 RS . Starszy model można kupić już za naprawdę śmieszny szmal . A z ostatnich lat produkcji ( do 2005 ) można też już wyrwać za wcale nie wielkie pieniądze . Jako oczywiście zakochany po uszy w swoim biku , napiszę nieco kontrowersyjnie , ale ten motocykl to klasa sama w sobie , nie ma konkurencji ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

bart_b @ 08.06.2010 21:291050 ST lepszy od vfr a w podobnej kasie.
ja może i lepszy ale mój plecak który jakimś przypadkiem jest też moją żoną jak widzi na sprzęcie liczby 1000 to sie waży ze szczęścia a jak myśla że te 1050 to pojemność a o 800 może nie będzie tak wyrczeć na mnie. Chociaż już coś buczy o wybijaniu z gowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
dabboocar @ 19.04.2010 09:58chcę zakupić motocykl do rekreacyjnego poruszania się, tzn. na którym się wygodnie siedzi i wiatr nie zrywa z siedzenia no i niewymaga częstych wizyt w warsztacie, myślę o jakimś szosowo turystycznym np. yamaha fazer lub mt3, jeżeli możecie to piszcie czekam na wasze opinie, pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.