Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jak Przekonać Mamę...


Najmłodszy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja mama nie specjalnie jest zadowolona z tego, że w wakacje zamierzam kupić maszynę, i zwracam się do was z prośbą o podanie jakiś argumentów które mogły by ją przekonać. Narazie mam tak:- Będzie to moje oczko w głowie, hobby, zainteresowanie. - Sam opłacam ubezpieczenie- Sam opłacam przeglądy- Sam opłacam/wykonuję naprawy- Jeżdżę z rozwagą, nie na popis tylko z racji potrzeby i dla frajdy- Fundusze mam, 0 zapożyczania pieniędzy- Wyniki w nauce OK, średnia zawsze powyżej 4.3 (na koniec roku), zachowanie dobre- Na ogół jestem odpowiedzialny, chodź zdarzają się wyjątki, jak to każdemu- Z motorami miałem styczność, i wiem o co chodzi. Jak mi się coś jeszcze przypomni, to dopiszę. Dodam jeszcze że tata jest całkowicie na tak, powiedział nawet że może mi dołożyć i że chętnie sam by sobie pojeździł. Tylko teraz taka sprawa, mój ojciec jest kapitanem statków towarowych w Niemieckiej firmie, i gównie jest w pracy, na morzu ok. 6 miesięcy, w dodatku nie mieszka ze mną tylko wybudował dom nad morzem, i tam mieszka oraz ja przebywam tam na wakacje. Jeżeli chciałbym mieć moto na śląsku to mama musi się zgodzić na rejestracje, ale chyba będzie ją ciężko przekonać...ps. Nowe argumenty:- Ekonomiczny silnik - no bo ile może brać 50cm3? 2l/100KM, 2,5L/100KM? - Paliwo kupuję sam, ew. pożyczę od dziadków (oddaje zawsze pieniądze bo mi ufają )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Straciłem wiarę w "polską złotą młodzież"...Weź sobie do rączki kodeks cywilny i poczytaj co wolno Ci zrobić samodzielnie a czego nie wolno Ci robić. Interesują Cię artykuły od 8 do 22.Jak się mama nie zgodzi po dobroci to powołaj się na art 21 lub 22 (w zależności od tego, skąd masz kasę na moto) i to powinno ją przekonać, że jej zgoda wcale nie jest wymagana do zakupu. Wtedy, żeby mieć nad zakupem jakąkolwiek kontrolę zezwoli Ci na zakup ;)Rade powyższą traktuję z przymrużeniem oka... Ty też powinieneś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy jak to mamy, nawet, jesli same smigaly (albo smigaja do dnia dzisiejszego) na moto, zawsze beda miec jakies obawy o swoje dziecko i "ale", bo w koncu nie jest to do konca bezpieczna...no wlasnie, czym tak naprawde jest posiadanie motocykla i jazda na nim? marzeniem? sportem? zabawa? pasja? sposobem na korki? a moze po prostu szpanem? wszystko zalezy od indywidualnego podejscia.kolego Najmlodszy, nie chce Cie martwic, ale w moim przypadku, gdybym mial teraz 13 lat, to musialbym czekac jeszcze 12, zanim skonczylbym studia, znalazl prace, zaczal zyc na wlasny garnuszek, i nie pytajac sie nikogo o zgode, zapisac sie na prawko kat. A, a po zdaniu kupic swoja pierwsza maszyne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy jak to mamy, nawet, jesli same smigaly (albo smigaja do dnia dzisiejszego) na moto, zawsze beda miec jakies obawy o swoje dziecko i "ale", bo w koncu nie jest to do konca bezpieczna...no wlasnie, czym tak naprawde jest posiadanie motocykla i jazda na nim? marzeniem? sportem? zabawa? pasja? sposobem na korki? a moze po prostu szpanem? wszystko zalezy od indywidualnego podejscia.kolego Najmlodszy, nie chce Cie martwic, ale w moim przypadku, gdybym mial teraz 13 lat, to musialbym czekac jeszcze 12, zanim skonczylbym studia, znalazl prace, zaczal zyc na wlasny garnuszek, i nie pytajac sie nikogo o zgode, zapisac sie na prawko kat. A, a po zdaniu kupic swoja pierwsza maszyne.
Nie no jeżeli chodzi o motocykl to ostatni akapit bym zrozumiał, ale jeżeli to ma być motorower to mógłby już się uczyć jazdy.Mi sami rodzice kupili w wieku 11lat pierwszego Komarka i w sumie przez to się zaraziłem. Według mnie najlepszym sposobem byłoby pożyczenie od jakiegoś koleżki jakiejś pitorynki, pokazanie mamie jak to lubisz. Jeździć w wolnych chwilach, myć go ładnie, dbać, może wtedy sama by zauważyła, że jednak to jest to co bardzo lubisz i poświęcasz się temu. Żeby postawić przed faktem dokonanym to trochę za młody jesteś. Poza tym zgoda rodzica musi być jeżeli chcesz zarejestrować sprzęta. Niestety.Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałbym zacząć teraz, bo prędzej czy później i tak by się pewnie zgodziła na jakiś skuter czy tam coś, bo do szkoły nie mam 20m tylko trochę więcej ok. 15km więc opłaciło by się zważając na to że wszystko kupuję ja czyli za swoje, ubezpieczenia, przeglądy i naprawy. Naprawdę są aż tak marne szanse? czym tak naprawde jest posiadanie motocykla i jazda na nim? marzeniem? sportem? zabawa? pasja? sposobem na korki? a moze po prostu szpanem? wszystko zalezy od indywidualnego podejscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. po za tym kolega kowaleon, wspominał o sprawie prawnej... to jak znalazłby się może ktoś do pomocy z prawem? Bo u mnie to raczej cienko z tym bo nigdy nie miałem potrzeby
Kolega Kowaleon wspomniał również żebyś to traktował z przymrużeniem oka. A jak Ci nie pozwoli, to do sądu ją podaj, że ogranicza Twoje prawa... Nie róbmy z Polski hameryki ;-)pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jak juz masz kase to ja bym poprostu kupil sprzeta postawil mame przed tzw faktem dokonanym, w ten sposob mozesz jej udowodnic jedzac z glowa ze jakis tam olej pod kopulka jednak masz:)) i na nastepny mocniejszy sprzet bedzie juz w miare przyjazniej patrzyla takie moje zdanie jest pozdrawiam i powodzonka )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jak juz masz kase to ja bym poprostu kupil sprzeta postawil mame przed tzw faktem dokonanym, w ten sposob mozesz jej udowodnic jedzac z glowa ze jakis tam olej pod kopulka jednak masz:)) i na nastepny mocniejszy sprzet bedzie juz w miare przyjazniej patrzyla takie moje zdanie jest pozdrawiam i powodzonka )
Nie wiem czy czytałeś cały ten temat?Ten chłopak ma dopiero 13 lat, więc sprzedający musiałby być nienormalny, żeby podpisać umowę kupna-sprzedaży z nieletnim i bez zgody opiekuna prawnego, czyli rodzica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AsiA słusznie zauważyła... Co do "prezentu" od taty, wojna będzie na 100%, rodzice są po rozwodzie no i raczej będzie kiepsko... zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz mianowicie:http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1329450 - powiedzmy taka Suzi - ma 80cc a jest zarejestrowana jako motorower (?) jakim cudem? Patrzę po allegro bo w końcu wiem że mama wymięknie, mój sąsiad jest motocyklistą od wielu lat i pewnie ją przekona ;) I dziwi mnie to, że do 3000zł mam wybór od pyty Suzuki a Aprili są zaledwie 2/3 (A chyba Suzuki jest lepsze, no nie )? O co w tym chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy czytałeś cały ten temat?Ten chłopak ma dopiero 13 lat, więc sprzedający musiałby być nienormalny, żeby podpisać umowę kupna-sprzedaży z nieletnim i bez zgody opiekuna prawnego, czyli rodzica
sprzedajacy zapewne tez nie bedzie mial duzo wiecej skoro jedzi na motorowerze ! kupic moze bez problemu, schody zaczynaja sie dopiero przy rejestracji pojazdu ale tutaj wystarczy miec tylko pisemna zgode ze rodzice sie zgadzaja na zarejestrowanie pojazdu, skoro tato jest przychylny na sprzeta to nie bedzie problemu ;) lub inne wyjscie..(...)...
Ludzie, gadacie z młodym człowiekiem.. jak mu doradzacie to jak ludzie dorośli, a nie teksty typu, postaw mamę przed faktem dokonanym[/quote/]... a co w tym zlego bo nie rozumiem mozna to inaczej nazwac poprostu kupic i poinformowac mame o kupnie sprzeta.... ale najlepszym rozwiazaniem jest tato mamy sie nie znaja i dla nich zawsze to bedzie niebezpieczne gadaj z ojcem )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia prawna o której pisałem wyżej to po prostu możliwość dokonywania pewnych czynności prawnych (np. zakupu) przez osoby o niepełnej zdolności do tych czynności. Osoba o niepełnej zdolności może samodzielnie dysponować swoimi zarobkami i rzeczami oddanymi do swobodnego użytku.Oznacza to, że z zakupem nie powinno być problemu, bo prawo pozwala na zakup.Administracyjne sprawy związane z rejestracją, to już inna sprawa. Ja się na tym nie znam i polecam zadzwonić do urzędu miejskiego i wydziału komunikacji.Jako 13 latek nie masz chyba prawa mieć swoich zarobków ;)Załatw to po dobroci z mamą, bo ja mimo iż wiem, że masz prawo kupić, to pewnie bym Ci nie sprzedał (tez mam do tego prawo).Rozpisałem się już, a mimo wszystko temat nie jest wyczerpany, więc wierz mi na słowo, że "nie ma jak u mamy cichy kąt, ciepły piec" i nie walcz z nią.Przynieś świadectwo i ładnie poproś o przychylność w Twojej sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.