Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zakup Pierwszego Motocykla.


lolek112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Jestem nowy na tym forum i mam nadzieję że pomożecie mi w rozwiązaniu pewnego problemu.W zeszłym roku zdałem egzamin na prawo jazdy na motocykl i chciałbym w najbliższym czasie jakiś kupić.Przede wszystkim czy bardziej opłacalne jest kupienie go teraz czy poczekanie do wiosny.No i jaki motocykl nadaje się najlepiej na początek ? Z tego co czytam na różnych stronach to zdania są podzielone... jedni piszą o pojemności 125 cm , inni 500-600Ja poszukuje motocykla głównie do dojazdu do pracy i żeby czasem gdzieś pojechać dalej.Z typu motocykla najbardziej odpowiadałby mi turystyczny / sportowy ( marzenie to CBR 600 - ale nie mam ani umiejętności ani funduszy więc jeszcze poczeka )Co byście mi polecili do kwoty 5000zł ?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak za 5 kafli to łatwo trafić na poczciwego przyjaciela, który będzie wymagał wkładu pracy i pieniędzy. Okazję się zdarzają jeździłeś już na czymś? przeglądnij tematy mg1989sos, on wszystkie motocykle obskoczył przynajmniej w teorii...co najbardziej Ci sie podoba? jak z Twoją wielkością? nie myl pojęcia z końcówką rdzenia ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moją wielkością jest wszystko w jak najlepszym porządku ;d182cm i 75 kgpatrząc na tematy tego kolesia... musiałbym wybrać coś co ma silnik od 50 do 1000 cm ;d jak dla mnie zbyt duże pole manewru ...podobaja mi sie sporty... ale za ta kase chyba lepiej cos bez owiewek ... niewieim .. gs ? da sie za ta kase kupic fajna sztuke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem . Daj se luz . Teraz nie pojeździsz , zima, poczekaj do wiosny . Pozbieraj kasę , jak kupisz motór za 5000 to napewno będziesz dokładał bo to zawsze jest sprowadzony złom , uwiesz mi szkoda czasu . Poczekaj do wiosny i kup popularnego w kraju sprzęta, kupionego w polskim salonie i będziesz zdrowy i zadowolony .Źyczliwy Motocyklista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byście mi polecili do kwoty 5000zł ?Pozdrawiam
kiedyś napisałbym ci, że najlepsza jakaś spokojna 125-tka, 11kW i z blokadą max 90/h, ale teraz moim zdaniem jeśli nie jestes pewny tego co umiesz to chyba dobra byłaby 250-tka (np. CBF), w tej cenie 5000 może byc problem no i pewno za 1-2 lata byłaby juz za mała .... natomiast jak jesteś pewny tego jak jeździsz to Honda CB 500, prosta, raczej tania w eksploatacji, na swoją pojemność chyba najzrywniejszy motocykl, trochę jeździłem tez na takiej, moge polecić... oczywiscie jak trafisz na dzwonnika to koszty rosną ;-)a z cenami to nigdy nie wiadomo, kiedyś przed zimą taniały, a na wiosnę drożały, a teraz mamy allegro i ceny prawie takie same cały rok, różnice wychwytujesz dopiero przy oględzinach, bo za 5000 to tylko używka, a te jak wiadomo zależą od tego jak dbał właściciel..pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.