Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Honda Cb 500, Kawasaki Er 5, Suzuki Gs 500


nero1380

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Ja też właśnie szukałem swojej pierwszej maszyny i kupiłem cb500, bo GS wydawał mi się jakiś niski. Mimo iż wzrost mam 178 to i tak, GS jakoś mi nie siadł. GS jest tańszy w zakupie, ale Honda jest bardziej niezawodna. Miłych poszukiwań, bo trzeba się sporo naoglądać, żeby znaleźć przyzwoity motocykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"GS jest tańszy w zakupie, ale Honda jest bardziej niezawodna."Tutaj bym dyskutował, myślę że i jeden i drugi motocykl można zaliczyć do grupy motocykli praktycznie niezawodnych. Przykład: * u mnie przez ponad18 tys. km nic się nie popsuło, tylko eksploatacyjne rzeczy "robię" (na liczniku w dniu zakupu było 18900, obecnie jest ponad 37 tys. km)* u znajomego który ma GS-a od nowości od nowości a przejechał już ok. 35 tys. km i to w większości w ostrym stylu, praktycznie nic się nie popsuło, miał nieszczelną chłodnice oleju co zostało wymienione na gwarancji, luz na łożysku główki ramy, a tak to tylko regulacje-regulacje-regulacje...Na plus Hondy należy zaliczyć chłodzenie silnika, jednak i GS nie ma się czego wstydzić, GS-a ciężko ugotować mimo chłodzenia powietrzem (nowsze GSy od 2004 roku mają zamontowaną chłodnicę oleju).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam GS500, ale jeśli masz troszkę kasy, żeby dołożyć to bierz Hondę CB500. GS jak dla mnie jedyna zaleta w porównaniu do CB500 to wygląd, ale to kwestia gustu... Poza tym CB ma kilka zalet w porównaniu do GS'a : - silnik chłodzony cieczą- nieco wyższa mocI z tego co słyszałem w Hondach tak nie rdzewieją baki jak w Suzuki, a to utrapienie w starszych GS'ach potem trzeba filtr paliwa dodatkowy montować, ale kranik i tak się syfi i potem kranik może puszczać na membranie i jak zaworki iglicowe w gaźniku nie będą trzymać to się silnik benzyną zaleje i to jest mało przyjemne - olej do wymiany, a wymieniać olej 3x w sezonie to średnio ciekawe dla portfela. Wymyślili kranik podciśnieniowy, a nie pomyśleli nad dobrym zabezpieczeniem przed przelaniem się paliwa do silnika bo przelew w gaźniku jest za wysoko w GS i wszystko leje się do silnika.Dlatego mimo, że GS to dobry motocykl to gdybym stanął drugi raz przed wyborem pierwszego moto to poważnie bym się zastanowił nad dozbieraniem kasy i kupnem Hondy...Pozdr
Posiadam kawasaki er5 z tym samym problemem paliwo przecieka do gaznika! ;/ czy wymiana gaznikow wystarczy.. wymieniłem już kranik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

GPZ 500 S to najmniej psujący się model z serii SPRAWDZIŁEM TO !!!
toś się Leśniczy podniecił
a na co zwrócić szczególną uwage ?
moim skromnym zdaniem na jego stan przede wszystkimpisałam ostatnio cosik o tym , więc się nie będę powtarzać:http://forum.motocykle.slask.pl/index.php?...15&start=15zajrzyj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak to zobaczyłem, to ogarnąło mnie zastanowienie:

Jak zrobisz tyle km na twoim gs to pogadamy
Pewnie Kozak sprzęcior.Ale po przeczytaniu tego:
GPZ 500 S to najmniej psujący się model z serii SPRAWDZIŁEM TO !!!
I na dokładkę tego:
Zrobiłem 30 tys km na GPZ 500 S i miałem jedną małą awarię - dalej jechać się dało więc POLECAM
MmmMBUEHEHEHEHEHEEHe HAHA30.... heheheheheheehMyślałem, że tu jakaś mowa o co najmniej stu tysiącach, lub przedział od stu do 150, a tu trzydzieści..... gs'y zapieprzające w pocie czoła na kurierce wykręcają setke z paluszkiem w ...., a wiadomo, że kurierka to czas, a czas to pieniądz, więcej czasu dla maszyny - mniej czasu na jazde = mniej kasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MmmMBUEHEHEHEHEHEEHe HAHA30.... heheheheheheeh
jak dobrze, że ktoś mnie rozumie hehe
gs'y zapieprzające w pocie czoła na kurierce wykręcają setke z paluszkiem w ...., a wiadomo, że kurierka to czas, a czas to pieniądz, więcej czasu dla maszyny - mniej czasu na jazde = mniej kasy.
to właśnie był jeden z argumentów, który mnie do gs'a przekonał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle co Ty na kawie czy na tej "boskiej" malynowej fazerce? No coś TY ja nie potrzebuję aż tyle czasu i km co Ty, żeby się nauczyć jeździć i przesiąść na coś mocniejszego heh
Myślisz po pierwszym sezonie że jesteś lepsza od Rossiego W 2011 roku możesz go zastąpić w MotoGp jak może przejdzie do DUCATI gs'y zapieprzające w pocie czoła na kurierce wykręcają setke z paluszkiem w ...., a wiadomo, że kurierka to czas, a czas to pieniądz, więcej czasu dla maszyny - mniej czasu na jazde = mniej kasy.to właśnie był jeden z argumentów, który mnie do gs'a przekonał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz po pierwszym sezonie że jesteś lepsza od Rossiego Na tym swoim padle zapieprzasz jak wściekła , trochę szybciej niż ROMET
oczywiście widzę po rozmiarze czcionki, że bardzo się irytujesz jak ktoś rzuci ci ripostę...hhehe, next time jeszcze czerwony kolor dorzuć... Lepiej zapieprzać jak wściekła na gs'ie niż wlec się nieco szybciej niż winniczek na Fazerce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci leśniczy, że jeżdżenie to nie wszystko, dziewczyna !czyta! na temat poprawnych technik jazdy, hamowania i w ciągu jednego sezonu zrobiła więcej niż mój kolega po 3 latach motocyklizmu.I się tak nie wściekaj, bo tą malinę na górze Żar Dragstarem objechałem na agrafkach. Agnich jest uszczypliwa, ale jest w tym sporo prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Oj tak wszyscy piszecie o CB 500 i o GS'ach a nikt nie powie nic miłego o ER 5 ?
Jeździ do przodu i nawet skręca.
Poleciał bym GSa sam objezdzilem na swoim juz jeden sezon i po zrobionych 9tys kilometrów i nie miałem z nim żadnych problemów tylko olej filtry i tyle z serwisu
To fatalnie. Luz zaworowy sprawdza się co 6tys. km. Filtr powietrza czyści po 6tys. km.I jeszcze parę dupereli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.