Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Co Jako Pierwsze


theeye7777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Chcę sobie zakupić jakoś na wakacje motor. Myślałem o chopperku konkretnie o pojemności do 500 cm, czyli np hondzie shadow lub jakimś eliminatorze albo virago, ale ogólnie żeby wygląd był podobny do virago lub shadow. I zastanawiam się jaka cena była by odpowiednia. Bo motorów jest sporo, najwięcej z rocznika 1988-1992 i coś takiego na początek chcę, tak żeby pojeździć ze 2 sezony i wprawić się w jeździe.Zamierzam przeznaczyć na to około 5500zł. W tej kwocie jest motorek, rejestracja i prawko (bo jeszcze nie mam kat A ).I moje pytania:- czy cena 4000zł i przebieg koło 40000 to nie za dużo, czy motor nie będzie zjechany??- ile kosztuje orientacyjnie rejestracja??- ile da radę zrobić jednorazowo na motocyklu powiedzmy 500cm kilometrów bez postoju, oczywiście jeżeli jest w pełni sprawny?? i czy da się tak zagrzać silnik że trzeba ten postój robic??- na co zwrócić uwagę kupując tak stary motor??Ewentualnie mogę jeszcze pomyśleć nad jakimś sportowym, ale one już mnie tak nie kręcą, poza tym chcę czerpać z jazdy przyjemność i wprawić sie w tym a nie rozwalić na pierwszym drzewie.Proszę o rzetelne odpowiedzi, bo bardzo mnie nurtują te pytania, wręcz przez nie spać nie mogę ;pPozdrawiam wszystkich motomaniaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś zabrał ze sobą znajomego motocyklistę... ewentualnie mechanika.500 powiadasz... A może chciałbyś troche młodszego sprzęta? Kawasaki EN500 jest nawet nawet, kolega takim jeździ i sobie chwali.Może najpierw zrób prawko a w tym czasie dozbieraj gotówki i wypatruj sprzętów... ubrań na moto też zapewne nie masz, a to też kosztI moje pytania:- czy cena 4000zł i przebieg koło 40000 to nie za dużo, czy motor nie będzie zjechany??- ile kosztuje orientacyjnie rejestracja??- ile da radę zrobić jednorazowo na motocyklu powiedzmy 500cm kilometrów bez postoju, oczywiście jeżeli jest w pełni sprawny?? i czy da się tak zagrzać silnik że trzeba ten postój robic??- na co zwrócić uwagę kupując tak stary motor??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj 5500 na wszytsko lacznie z motocyklem bedziesz mial ciezko powiem Ci szczerze. Moze lepiej poczekac troche i dozbierac?Prawko musisz liczyc 900 - 1000zl mniej wiecej, zalezy od szkoly, ale tu bym nie oszczedzal na Twoim miejscu. Egzamin teoria + praktyka bodajze 160zl + jakies oplaty za wydanie prawka i inne bzdury, zakladajac ze zdasz wszytsko za pierwszym podejsciem ok. 250zl (tutaj strzelam bo nie wiem). Wypadalo by kupic przed zakupem motocykla jakies podstawy stroju czyli (moim zdaniem) kask + kurtka + rekawice. Jesli chcialbys przyszlosciowo kupowac, na kilka sezonow, to kolo 1000zl za komplet.Dodajmy do tego kase na paliwo zeby wszystko pozalatwiac i jakies nieprzewidziane koszty, wyjdzie Cie pewnie z 2,5tys. Zostaje 3 kola na moto ale ale... kupujac motocykl za te pieniadze nie licz, ze bedzie w idealnym stanie. Troche bedziesz musial wlozyc zeby bezstresowo jezdzic + naturalnie rejestracja i ubezpieczenie. Zostaje na moto 2 kola i moze byc ciezko... Moze koszty nieco zawyzone, ale wiem po sobie ze nigdy nie da sie zmiescic w wyznaczonym budzecie ;) Ja bym jeszcze troszke dozbieral na Twoim miejscu, zeby potem wiecej jezdzic, a mniej serwisowac, ale naturalnie zrobisz jak bedziesz uwazal. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I moje pytania:- czy cena 4000zł i przebieg koło 40000 to nie za dużo, czy motor nie będzie zjechany??- ile kosztuje orientacyjnie rejestracja??
Ad. 1. Co do ceny nie wiem, wiec sie nie wypowiadam, natomiast jesli chodzi o przebieg, 40000, nie sadze zeby to byl jakis zabojczy przebieg dla motocykla. Jesli nie byl katowany, to bez problemu zrobi wiecej, tym bardziej ze takie motory nie maja wysilonych silnikow. Inna sprawa, czy uda Ci sie kupic moto z takim faktycznym przebiegiem. Ja moj motocykl kupilem z przebiegiem ponad 40k km, a rocznik duzo mlodszy (2005) od tego jaki Ty planujesz. Wiec jak juz ktos wczesniej powiedzial, najlepiej na zakupy wybierz sie z kims kto sie na tym zna.Ad.2. Orientacyjnie, rejestracja jakies 120 zl + 2% wartosci rynkowej motocykla do zaplaty na rzecz urzedu skarbowego, chyba ze moto sprowadzone z zagranicy, to inne oplaty, ale bez problemu znajdziesz na sieci. Zacznij robic juz prawko, bo zejdzie Ci wszystko razem wziete minimum trzy miesiace - kurs i egzaminy. Najtaniej kurs co widzialem, 720 PLN - zreszta oglaszali sie kiedys wlasnie na tym forum, mieli baner. Prawko 70 zl, plus egz. 162.aa, i zapomnialbym o jeszcze jednym, OC - w PZU bez znizek okolo 130 PLNpozdro, powodzenia w zakupach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uda mi sie załatwić ze starszym że sprzeda astrę I i dostane kasę za nią, bo miałem ją przejmować po nim, więc już będzie jakieś 3.500. Miałem mu za nią coś odpalić ale nie opłaca mi się jej naprawiać, bo by pewnie wżarła tak z 1500zł za naprawę.Gdybym dostał tą kasę od niego to byłbym już w domciu, bo swoich będę mieć tak może ze 4000, to wtedy bym się wyrobił.A co do prawka, to liczę że zdam za pierwszym, bo mam kat. B już 4 lata i też za pierwszym przeszedłem więc przepisy to nie problem. Troszkę teorii przypomnieć i gotowe.A z tego co się orientowałem na allegro, to gs'y 500 są w stanie dobrym właśnie tak za 3700-4000zł i z tego co jest w treści napisane przygotowane kompletnie do sezonu (ale wiadomo jak jest )) więc liczę że na sam sprzęt, rejestrację i prawko wystarczy te 5500zł.Ubiór sobie kupię, ale raczej nie będę kupować czegoś na bardzo długo, bo aktualnie kończę studia i idę do policji, więc jak troszkę popracuję to i sobie sprawię coś lepszego.A ten motorek to mówię, tak na ten i przyszły sezon, potem coś lepszego myślę sprawić sobie.Bo te choppery to fajne, ale różnie z ceną. Przejadę sie na giełdy, zobaczę jak w realu wyglądają.Jakbyście jeszcze napisali jak w miarę łatwo stwierdzić stan motorku. Wizualnie wiadomo, czy są wycieki, przejechać się i zobaczyć czy prosto idzie, skrzynię sprawdzić, klocki, amorki przednie poruszać na boki. I czy na coś jeszcze zwracać szczególną uwagę?? Bo w autach np można zwrócić uwagę na pedały czy wytarte. A jak wiadomo manetki można zawsze zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego ubezpieczenia to ojca podciągnę, to zniżki będą w PZU i to nie małe.Prawko właśnie myślę jakoś teraz zacząć, bo racja że mogę się nie wyrobić.Jutro będę dzwonił i się dowiem co i jak. Może jakaś promocja będzie, zobaczymy.A na zakup to nie mam kogo zabrać, bo u mnie w okolicy nikt nie jeździ na motorach. Wszyscy albo na skuterach albo autkami. Ojciec kierowca zawodowy (TIR), i się zna na silnikach więc może na motorach też. Jak nie to może jakieś ogłoszonko dam jak bym jechał obejrzeć, to może jakiś motomaniak się ze mną pofatyguje.A to przykładowe oferty które bym brał pod uwagę:Link1Link2Link3Link4Link5Chyba że macie jeszcze jakieś inne propozycje motocykli do pojemności 500ccm to śmiało proszę pisać. Tylko żeby chinole nie były, bo to ostateczność już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, rzadko wchodzę na NK, bo konto mam założone tylko do oglądania zdjęć znajomych.Ale właśnie przed chwilą wszedłem i miałem tylko 2 wiadomości, jedną od jakiejś laski a drugą od usuniętego użytkownika. Więc nie wiem gdzie tam ty Czy aby na pewno do mnie pisałeś??Ale spoko, jeszcze czasu mam sporo, bo nawet prawka nie mam, ale myślę że jak pójdzie dobrze to już w połowie lipca będę na jednośladzie pomykał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele egzemplarzy mozesz sam na pierwszy rzut oka mniej-wiecej ocenic po zdjeciach. Jesli jest cos NA PRAWDE powaznego to przy dobrych zdjeciach zwykle mozna to stwierdzić. Proponuje Ci zrobic tak:1. Posciagac sobie z neta wysokiej rozdzielczosci zdjecia motocykli, ktore Cie interesuja. Z kazdej strony najlepiej. Nastepnie zapamietujesz jakie mial oryginalne manetki, ciezarki, lusterka, naklejki, tarcze ham. w jakich latach jakie zmiany byly wprowadzane itd. Naturalnie wymiana niektorych elementow na inne nie skresla motocykla ale jesli gosc pisze ze ma przebieg dajmy na to 10kkm a tarczcze sa pozmieniane to albo przebieg krecony albo mial powaznego dzwona. Patrzysz czy lagi nie sa spolerowane po prostowaniu, kolektory przepalone... sporo rzeczy mozna po zdjeciach powiedziec i najwieksza trupiarnie skreslic. Jak poszukasz na google to znajdziesz mase poradnikow "jak kupic motocykl".2. Jesli interesuje Cie GS500 to zarejestruj sie na forum tego motocykla (wiekszosc popularnych motocykli ma fora zalozone przez wlascicieli) i tam pytaj o konkretne egzemplarze. Koledzy na pewno chetnie pomoga i przyjma Cie pod swoje skrzydla, a nierzadko sa to na prawde niezli mechanicy i dobrzy fachowcy 3. Kup kilka zgrzewek piwa i jak znajdziesz egzemplarz, ktory przeszedl wstepna selekcje, popros o podjechanie i ocene kogos na forum. Motocyklista nie wielblad - pic musi, a dobre piwko nie jest zle ;)Niestety musze Cie zmartwic - ja zadbanego egzemplarza (co prawda innego sprzeta) szukalem 6 miesiecy (!). Najpierw chcialem zeby byl bezwypadkowy, ale po dwoch misiacach sie okazalo, ze takie pojecie istnieje tylko w salonie z nowymi motocyklami. Potem chcialem tylko zeby byl w bardzo dobrym stanie technicznym, bez wkladu finansowego. Po pewnym czasie chcialem tylko zeby byl w dobrym stanie, a i z tym bylo ciezko.... mimo wszystko powodzenia, mam nadzieje ze Cie nie zniechecilem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przykładowe oferty które bym brał pod uwagę:Link1Link2Link3Link4Link5
hej sam mam gsa od tego roku. nie znam się za bardzo ale motocykl z link 1 nie ma lusterka. dlaczego? link 2 nie ma naklejek na baku więc pewni malowany. link 3 wygląda spoko ale doczepiłbym się do wężyka paliwa który idzie przed ramą a nie pod. link 4 nie ma w ogóle naklejek. a link 5 nie ma naklejki pod siedzeniem. to sa tylko szczegóły i właściciele wymienili pewnie tylko dla siebie. najlepiej zobaczyć na żywo i ocenić przy oględzinach. poza tym ceny są bardzo niskie jak na sezon. to chyba wszystko o gs z tych zdjęć. jak masz blisko to jedź i zobacz tak będzie najlepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd jesteś ?
Jestem z Piotrkowa Trybunalskiego, woj. łódzkie.A swoja drogą to obawiam się że jak się jeszcze w kwietniu zapiszę na prawko na A, to i tak do końca lipca nie zdążę go odebrać.Więc nie wiem czy się opłaca kupować motor już w sierpniu, pod koniec sezonu.Ale chciałbym jak najszybciej zrobić i już jeździć, bo to frajda niezła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, z tym że gs'y są chyba bardziej popularne i w sumie tańsze chyba niż hondy (tak mi się wydaje).A co do tego prawka to dziś pytałem i 550zł kosztuje+cena egzaminu w WORDzie.I jak dobrze pójdzie to może się wyrobię w 2 miesiące
no sa bardziej popularne... jeszcze pytanie jakie masz wymiary ciala ;> bo jak powyzej 180 cm i ciut za duzo brzucha to bedziesz sie czul jak na motorynce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.