Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jaki Olej Lepszy


Weeider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnośnie oleju który lepszy ! ) Olej Castrol Power 1 (półsyntetyk) 10w402) OLEJ MOCYKLOWY MOTUL 5100 10W40 4T3) Olej Repsol 4T Sintetico 10W40 półsyntetyk4) OLEJ MOTUL 5000 10W40 HC-TECH 4T 5) GPmoto - JMC 10W40 niemiecki olej półsyntetyczny 6) OLEJ ELF MOTO 4 HP ECO 10W40 Oczywiście do sporta zx 636r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czkolwiek wlejesz zgodnie z zaleceniami producenta i wymienisz na czas nie zaszkodzizwykły użytkownik nie jest w stanie stwierdzić który olej jest najlepszy jeśli nie bada bebechów swojego motocykla pod mikroskopem,a jak wierzysz w historie typu ...tego oleju nie lej bo kumpel diadka kuzyna zatarł na nim silnik... to kup olej z dodatkiem złota :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,jak koledzy piszą,Motul jest najpopularniejszy i najczęsciej spotykany.Kupisz go praktycznie wszędzie,tak że nie ma co właściwie bawic sie w eksperymenty.No,chyba że akurat producent zaleca co innego.Ale jak to zwykle bywa w markowych olejach motocyklowych,tak samo jak w samochodowych za wielkich różnic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie oleju który lepszy ! ) Olej Castrol Power 1 (półsyntetyk) 10w402) OLEJ MOCYKLOWY MOTUL 5100 10W40 4T3) Olej Repsol 4T Sintetico 10W40 półsyntetyk4) OLEJ MOTUL 5000 10W40 HC-TECH 4T 5) GPmoto - JMC 10W40 niemiecki olej półsyntetyczny 6) OLEJ ELF MOTO 4 HP ECO 10W40 Oczywiście do sporta zx 636r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czkolwiek wlejesz zgodnie z zaleceniami producenta i wymienisz na czas nie zaszkodzizwykły użytkownik nie jest w stanie stwierdzić który olej jest najlepszy jeśli nie bada bebechów swojego motocykla pod mikroskopem,a jak wierzysz w historie typu ...tego oleju nie lej bo kumpel diadka kuzyna zatarł na nim silnik... to kup olej z dodatkiem złota :-)
masz racje Fazera zalewam Castrolem 10W50 a LC4 10W40 i jest git i nie zamierzam cos zmieniac. Olejek zmieniam oczywiscie wg wskazań producenta fazera co 6000km LC4 co 15moto godzin jak narazie sprzęt sprawuje się OK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli natomiast chcesz cos naprawde Extra to MOTOREX - tylko niech Ci szczeka nie poadnie, jak uslyszysz jego cene
Możesz rozwinąć ? Sprawdziłem na allegro i cena za 1l to 43 więc wcale tak bardzo nie szokuje , a jakoś nigdy o nim nie słyszałem ani nie widziałem go na żadnej półce w sklepie. Z góry dzięki za odp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos slyszal o olejach Agip lub BEL RAY czy to sa oleje porownywalne jakosciowo z mobilem czy motulem .Slyszalem kiedys ze agip to niby amerykanska firma i niby dobra.
Ja mam bel ray'a od początku i nie mam najmniejszych powodów do narzekania. Co do jakości to ciężko stwierdzić, ale nie zdziwiłbym się gdyby była lepsza od "popularnego" motula i mobila.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam gdzie kupowałem olej sprzedawca polecał mi własnie bel raya mówiac ze jest podobnej jakosci jak motul ale osobiscie nie moge nic powiedziec bo niestety go nie kupilem gdyż nie mieli go na stanie a to iz jest mniej znany na naszym rynku to tylko dla tego ze weszli na rynek troche pózniej niz motul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no własnie wszystko tez zależy od rynku, jak wejdziecie do sklepów w innych krajach to porównacie sobie dostępnośc innych niespotykanych u nas marek, które ich zdaniem są lepsze, są odpowiednie klasy jakości i lepkości i ich należy sie trzymać reszta to już mity i przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć ? Sprawdziłem na allegro i cena za 1l to 43 więc wcale tak bardzo nie szokuje , a jakoś nigdy o nim nie słyszałem ani nie widziałem go na żadnej półce w sklepie. Z góry dzięki za odp
to zalezy jaki rafiłem bo dla przykaldu litr shella do mojego moto jakeis 39zł a motorexa 60 ;] to jednak jakas róznica jest nie uważasz ? no ale jeśli do całego motocykla wchodzi własnie jedna taka butelka  czyli jak u mnie to mozna sobie pozwolic ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.