Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wakuometry - Synchronizacja Gaźników

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 homar

homar

Podglądacz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 28 sierpień 2009 - 08:00

Witam Czy Ktoś z Was miał do czynienia z tymi wakuometrami?? : http://www.allegro.p...w_od_v_max.htmlcena dość przystępna , ale co one są warte ??proszę o opinie pozdr.

#2 Sorier

Sorier

Polerant felg

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 289 postów
  • SkądM-ce 09

Napisano 29 sierpień 2009 - 10:18

Nie lepiej samemu sobie skonstruować? http://www.allegro.p..._motocykla.html
www.StacjeBenzynowe.pl - znajdź tanią stacje
Dołączona grafika

#3 nie po katolicku

nie po katolicku

Tańczący ze szmatkami

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 442 postów

Napisano 29 sierpień 2009 - 10:35

Jak dobrze poszukasz to znajdziesz nawet po 17zł za sztuke...

#4 Sorier

Sorier

Polerant felg

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 289 postów
  • SkądM-ce 09

Napisano 29 sierpień 2009 - 11:24

I po 15 zeta widziałem wakuometry klasy "1,5".
Dołączona grafika

#5 tlusty

tlusty

Tańczący ze szmatkami

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 405 postów

Napisano 29 sierpień 2009 - 11:59

Temat mnie zainteresował, staram się co mogę sam robić przy swoim moto, taki pierwszy sprzęt do eksperymentów i nauki (jazdy jak i mechaniki). Tanie i własne synchro mojej Vki - wypas Koszt w serwisie razem z czyszczeniem gaźników to 1/4 wartości mojego moto, więc rozumiecie... Jaki dokładnie wakuometr musiałbym nabyć, z jaką min. klasą dokładności, z jakim zakresem podciśnienia? I najważniejsze pytanie - można coś rozpieprzyć przy robieniu takiej synchronizacji? Jakieś ciekawostko/porady dotyczące synchronizacji V-Twinów? Poza tym czytam sobie serwisówke i widzę że to żadna filozofia. Kwestia podłączenia tego szajsu, odczyt parametrów i kręcenie jedną śrubką. Nie wiem jak jest w innych moto ale u mnie pisze, że gaźnik z przedniego cylindra jest "base carburetor" i nie można go w żaden sposób regulować podczas synchronizacji, więc rozumiem że moje zadanie polegałoby tylko na odpowiednim ustawieniu drugiego gaźnika? I ustawieniu tak, żeby wartości były identyczne? Pewnie głupie pytanie ale nigdy nawet nie czytałem głębiej o synchro i mam małe pojęcie o sprawie.A-ha, najpierw czyszczenie, potem regulacja a na końcu synchro tak? I co ta za jednostka in.Hg?

#6 rufus

rufus

Polerant felg

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 351 postów

Napisano 29 sierpień 2009 - 12:19

Temat mnie zainteresował, staram się co mogę sam robić przy swoim moto, taki pierwszy sprzęt do eksperymentów i nauki (jazdy jak i mechaniki). Tanie i własne synchro mojej Vki - wypas Koszt w serwisie razem z czyszczeniem gaźników to 1/4 wartości mojego moto, więc rozumiecie... Poza tym czytam sobie serwisówke i widzę że to żadna filozofia. Kwestia podłączenia tego szajsu, odczyt parametrów i kręcenie jedną śrubką. Nie wiem jak jest w innych moto ale u mnie pisze, że gaźnik z przedniego cylindra jest "base carburetor" i nie można go w żaden sposób regulować podczas synchronizacji, więc rozumiem że moje zadanie polegałoby tylko na odpowiednim ustawieniu drugiego gaźnika? I ustawieniu tak, żeby wartości były identyczne? Pewnie głupie pytanie ale nigdy nawet nie czytałem głębiej o synchro i mam małe pojęcie o sprawie.

dobrze rozumiesz

#7 Sorier

Sorier

Polerant felg

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 289 postów
  • SkądM-ce 09

Napisano 29 sierpień 2009 - 12:22

. . . I co ta za jednostka in.Hg?

in.Hg to "cal słupa rtęci" - taka jednostka ciśnienia
Dołączona grafika

#8 niosark

niosark

Motostudent

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 99 postów

Napisano 29 sierpień 2009 - 05:14

Wakuometr mozesz sobie zrobić sam. Gdzies na necie widziałem opis takich samoróbek. Po prostu łączy się ze sobą 4 rurki leje do nich stary olej i podpina pod gażniki. W sumie wartośc cisnienia nie jest CI potrzebna tylko chodzi o to zeby na wszystkich gaźnikach miało taka samą wartość. Sam równiez interesuje się tym tematem tylko jak na razie nie mam czasu zeby pogrzebać przy sprzęcie.A jeśli chodzi o kupno to czyatłem wiele pozytywnych opinii o wakometrach CARBTUNE. Koszt ok. 55 funtów i przesyłka bardzo taniahttp://www.carbtune.com/

#9 nie po katolicku

nie po katolicku

Tańczący ze szmatkami

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 442 postów

Napisano 29 sierpień 2009 - 06:15

KFM Cl 2.5 od 0 do -1 bar.

Tales z Hammamatsu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2604 postów

Napisano 29 sierpień 2009 - 07:53

Się szarpnąłem na taki Carbtune. Synchronizacja trwała jakieś 30 sekund

#11 lewy

lewy

Easy Rider

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 770 postów

Napisano 29 sierpień 2009 - 08:17

KFM Cl 2.5 od 0 do -1 bar.

podałeś cały zakres podciśnienia... tylko po co?

#12 MartinBikerManiac

MartinBikerManiac

Polerant felg

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 300 postów
  • SkądKALETY

Napisano 29 sierpień 2009 - 08:33

Witam,nie polecam żadnych wakuometrów typu http://www.allegro.p...w_od_v_max.htmllub tańszych,są beznadziejne i nie dokładne jedyne z tańszych godne uwagi z allegro wydają się Carbtune.Prawdziwe zegary mierzą podciśnienie od 0 do -1 (-0,1) Mpa/Bar.I są wyposażone w tłumiki drgań (pod każdym zegarem pokrętło)A koszt takiego zestawu to od 600zł do ponad 1000 z zbiorniczkiem na paliwo.Można takie kupic w Louis/Inter motors/Larson.

#13 nairda

nairda

Podglądacz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 26 postów
  • SkądWojkowice

Napisano 30 sierpień 2009 - 09:59

Cześć, zrobiłem wakuometry dość tanim kosztem wakuometry zamówiłem na allegro, a kryzę zastąpiłem zaworem kulowym ( nie miałem innego pomysłu). Wakuometry działają ;) http://images50.foto...cf02328d1b6.jpg

#14 spajdi

spajdi

Motostudent

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 98 postów

Napisano 30 sierpień 2009 - 10:49

Te tanie wakuometry bez problemu dają radę wbrew temu co ktoś u góry napisał tylko trzeba umieć przygotować pod nie instalację...Tu link z synchro mojej GS'ki robionej na najtańszych polskich zegarach :Synchronizacja GS500E

#15 czesław

czesław

Tańczący ze szmatkami

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 404 postów
  • SkądSK

Napisano 30 sierpień 2009 - 11:15

Witam Czy Ktoś z Was miał do czynienia z tymi wakuometrami?? : http://www.allegro.p...w_od_v_max.htmlcena dość przystępna , ale co one są warte ??proszę o opinie pozdr.

mam takie tylko w wersji do dwucylindrowca. są spoko.jak poszukasz na allegro to kupisz taniej.
BONNEVILLE+R65

#16 szpyrol

szpyrol

Podglądacz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 30 sierpień 2009 - 11:44

polecam wakuometry glicerynowe. sprawdzają sie w 100% nietrzeba zadnych zaworków.

#17 dogbert

dogbert

Wąchacz spalin

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisano 30 sierpień 2009 - 12:44

Jak juz koniecznie chcecie wskazowkowe, to kupcie takie ktore maja legalizacje. Inaczej sie okaze ze kasa wydana na jakis buble ktore pokazuja to samo wskazowkami - a faktyczne wartosci beda w "krzokach"

#18 insero

insero

Podglądacz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 31 sierpień 2009 - 04:10

Te tanie wakuometry bez problemu dają radę wbrew temu co ktoś u góry napisał tylko trzeba umieć przygotować pod nie instalację...Tu link z synchro mojej GS'ki robionej na najtańszych polskich zegarach :Synchronizacja GS500E

bardzo ladny filmikbardzo plynnie te vacu Ci chodzi, mam takie same ale u mnie wskazaowki bardzo szaleja na wolnych wiesz moze dlaczego???podpialem bedposrednio do kroccow....moze powinienem w przewod wlozyc jakis dlawik?

#19 gozdzik77

gozdzik77

Podglądacz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 31 sierpień 2009 - 07:15

mam takie same ale u mnie wskazaowki bardzo szaleja na wolnych wiesz moze dlaczego???podpialem bedposrednio do kroccow....moze powinienem w przewod wlozyc jakis dlawik?

Musisz mieć założone dławiki. Najtańszy sposó to zaworki do napowietrzania wody w akwariach. kupisz takie za pare pln.

#20 homar

homar

Podglądacz

• Autor tematu
  • Użytkownicy
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 02 wrzesień 2009 - 02:28

hej składam własne wakuometry, zobaczymy jak będą działać ....