Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Starter - Kawasaki Klr 650 - Dziewczyna Nie Ma Pojęcia :)


DORCIA

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc - jako dziewczyna nie znam się właściwie w ogóle na mechanice motocykli.Jeżdżę Kawasaki KLR 650 i mam problem z jego rozruchem.Starter jest elektryczny. Od pewnego czasu zaobserwowałam, ze czasami po naciśnięciu startera czasem nie było żadnej reakcji, a czasem zaczyna wyć ale nie odpalał. A teraz już standardowo albo nie ma reakcji tak jakby przycisk w ogóle nie działał albo tylko próbuje wyć. Odpalić moge moto jedynie na popych. Ponieważ motocykl jest dla mnie zbyt cięzki taki sposób odpalania stał się dla mnie nie do przyjęcia.Proszę o pomoc. Możecie zdiagnozować, co się stało i co moge zrobić, aby koszty naprawy były jak najmniejsze?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak przekręcisz kluczyk to kontrolki się świecą ? jak nie to znaczy, że masz rozładowany akumulator i warto go podłączyć pod prostownik ;)
Dokładnie. Podładuj akumlator sprawdz czy masz ładowanie ,ale raczej masz bo skoro odpala na popych i napewno jeżdzisz na swiatłach to musi być.Jeżeli sytuacja szybko się powtórzy to albo akumlator K.O. lub jest coś nie tak w instalacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Podładuj akumlator sprawdz czy masz ładowanie ,ale raczej masz bo skoro odpala na popych i napewno jeżdzisz na swiatłach to musi być.Jeżeli sytuacja szybko się powtórzy to albo akumlator K.O. lub jest coś nie tak w instalacji.
Akumulator jest na 100% sprawny - odpalał nawet jak przychodziłam po 2 tygodniach.Odpala na popych bez problemu.Gdy objawy się zaczynały to raz zapalał od razu a raz jakby w ogóle starter nie działał, a po chwili działał. A teraz już niestety wcale nie dział.Kontrolki się świecą, klakson działa, swiatła świeca, odpala bez problemu na popych.To nie akumulator.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.