Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Yamaha Yz 125


Dzwieku86

Rekomendowane odpowiedzi

Opowiem Swoj problem,moze ktos mi pomoze albo doradzi:) jechalem Swoja yamaszka yz 125 i mialem drugi bieg strzeliłem ze sprzegła i stanoł na kołko i w tym momencie cos zaskrzypialo i motor zgasł nie wiem co sie stalo, poogladałem i chcialem go odpalic lecz kopka zablokowała sie czy zna ktos moze przyczyne lub podejrzewa cos?? Z Góry dziekuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli kopka zablokowana to złe wieści. Pewnie tłok strzelił i zablokował wał. Sprawdź to i nie próbuj ruszać kopki-jeszcze bardziej zatrzesz. zdejmuj cylinder. PS. koło się zablokowało?
Jak dam bieg i pcham go to kreci sie kolo ciezko bo ciezko ale kreci sie:) droga taka naprawa??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jeszcze bardziej ryjesz cylinder:( zapewne. Nie chcę być złym prorokiem ale na 80 % tłok i cylinder do wymiany (albo tulejowania). Droga? bardzo. Zależy od firmy. W miarę dobre tłoki do yz to 300/400zł. Cylinder nawet nie pytaj. Jeśli nie uszkodziłeś bardzo nicasilu/tulei to może da się coś zrobić (szlif na nadwymiar/tulejowanie/kładzenie nicasilu-to robią tylko w czechach). w każdym razie jeśli problemem jest właśnie pęknięty tłok to nie ruszaj kołem,kopką. Ps. Jest jakakolwiek kompresja w silniku skoro pchasz go na biegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze lewiasty zapewne tłok i cylinder do wymiany, jak nie chcesz sie sam bawic w wysyłanie cylindra do Czech (gdyby była możliwość połoznia nowej powłoki) podrzuć do łosia on ma z nimi stały kontakt i wysyła mi mnóstwo tego
Jeszcze jakaś firemka w krakowie się bawi w wysyłanie tłoków do czech,ale liczą trochę za pośrednictwo. Najpierw odkręć i zdejmij cylinder,oceń w jakim jest stanie (czy opłaca się z nim bawić). PS. nigdy nie stawiaj na koło na zimnym silniku. Kumpel zrobił tak samo- tłok pękł w środku (wręcz wyleciał przez wydech:D). Cóż,powodzenia w remoncie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze mogła klęknąć skrzynia albo jeden z biegówtak czy inaczej lepiej wyjąć silnik będzie jaśniejNikasil w krakowie to KTM Servisangielski bardzo profesjonalny cyl wygląda jak nowyniestety koszt to ok 1000PLN
Ale biegi podobno da się zapiąć. Zresztą to 2t..Wiesz jak jest z wyrywaniem na koło przy słąbym tłoku albo na zimnym endżinie. Stawiam na tłok i jego w pierwszej kolejności sprawdź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam kolejne pytanie:)?? A wiec tak; moto rozebrane i okazalo sie ze tłok pękł,a dokładniej ułamały sie tam jakies czesci, cylinder porysowany wiec do szlifu, tylko zastanawia mnie jedna rzecz??? mechanik powiedzial mi ze za rozebranie silnika i poskładnie tego 700-800 zł??czy to jest duzo???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800zł za samo rozłożenie i podkładanie czy za cały remont i części? Bo jak za samo rozłożenie i poskładanie to dużo, za rozłożenie i poskładanie 4T biorą mniej. Jak z częściami to tanio, zwłaszcza że piszesz ze masz mocno porysowany cylinder, a to niestety są bardzo duże koszty: nowy cylinder ok 2 tys, nowy nicasil od 500-1000zl, a tulejowanie od 200-400zł (np tutaj: http://www.motor-tech.katowice.pl/ ), do tego nowy tłok ok 350zł.Chyba że masz już założoną tuleje to szlif ok 100zł + nowy tłok, wiec 800zł z robocizną jest znośną ceną.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie można zrobic szlifu na aluminium chyba ze juz miales wbita tuleje to bedzie chodzic tak samo nie bedziesz zadnej roznicy. jak to rozbierasz to zaraz wymieniasz korbe i łozyska norma ponieważ szkoda potm znowu płacic tyle za rozbieranie. Poprostu drogi sport, a gdzie to oddałes do naprawy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.