Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Problem Z Odpalaniem 2002 Honda Shadow Ace 1100


psytek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mój pierwszy post i od razu problem... Jak wspomniane w temacie moja Honda ma problemy z odpalaniem gdy temperatura powietrza spada ponizej 15 stopni Celsjusza. Wtedy dusi się i nic z tego nie wychodzi, po kilku próbach w ogóle rozrusznik nie działa a lampy zachowują się jakby bateria była w normie. Sytuacja się nie powtarza w porach letnich (obecnie u mnie jest zima jakby kogoś ciekawiło) - pali wtedy od razu. W dzień powiedzmy około 12 gdy słońce podgrzeje lub jest ciepło nie ma największego problemu. Gdy silnik jest nagrzany to pali na dotyk. Wcześniej przez jakiś czas miałem BMW, Yamahe Drag Star i nigdy nie miałem takich przebojów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze masz stare świece, albo przewody wysokiego napięcia, jak dostają wilgoci to jest lipa. iskre masz zawsze? aku juz pewnie tez wiekowy, może nie miec styku na klemach dobrego i bedzie przy wilgoci szał pyty ;)
Świece śmigają idealnie, nad ranem gdy jest zimno nie sprawdzałem, postaram się to zrobić jutro. Odnośnie wilgoci - nie tędy drogą, mieszkam na pustyni gdzie deszcz jak jest ciulowo to pada moze z 5 razy do roku i to bardzo delikatnie (sprzęt nie ma w ogóle styczności z wodą). Akumulator 14,5 V (wersja amerykańska - zachciało mi się kupować takie cuś...). Na "amerykanckich" forach czytałem aby przeczyścić obręcze na akumulator co zrobiłem i w dalszym ciągu syf. Inne motocykle nawet starsze nie mają żadnych problemów, tak samo nie miałem z moim poprzednim chociaż był jeszcze starszy o jeszcze wcześniejszej BMW R 80 nie wspomnę, bo mnie nie zawodziła... Z saniem też nie ma problemu, gdy jest cieplusio to pali bez zarzutu i ssanie wskakuje, gdy zimno nawet nie zaskakuje wiec nie było możliwości sprawdzać. Może ktoś miał coś podobnego ze swoim sprzętem, w sumie w Polszy zimy o wiele gorsze niż u mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wszystko wskazuje na AKU ale mogę się mylić . Pozdrawiam.
Wszystko juz sprawdzalem za wyjatkiem tego wlasnie akumulatora, mam go jakies pol roku ale w zime stal na dworze wiec kto wie czy szlag go nie trafil.. Moze i masz racje, najprostsze rzeczy przechodza kolo nosa. Podlacze go wieczorem i sprawdze a wieczorem dam znac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mówisz najprawdopodobniej aku ma za małą pojemność i w niskich temperaturach gdy olej zgęstnieje nie ma siły obracać wałem silnika ,a efektem wtórnym jest spadek napięcia ibrak iskry na świecach.Jeżeli masz możliwość skorzystania z aku samochodu za pomocą przewodów rozruchowych to zrób teścik i zobacz czy odpali w niskiej temperaturze z bajpasów, jeżeli tak to masz pewność ,że należy wymienić akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mówisz najprawdopodobniej aku ma za małą pojemność i w niskich temperaturach gdy olej zgęstnieje nie ma siły obracać wałem silnika ,a efektem wtórnym jest spadek napięcia ibrak iskry na świecach.Jeżeli masz możliwość skorzystania z aku samochodu za pomocą przewodów rozruchowych to zrób teścik i zobacz czy odpali w niskiej temperaturze z bajpasów, jeżeli tak to masz pewność ,że należy wymienić akumulator.
Jakiś miesiąc temu robiłem reanimację za pomocą wyżej wspomnianej metody i ruszył, trochę mne zaniepokoiłeś, bo daleko ode mnie do cywilizacji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.