Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Yamaha R1 2001 Problem


strugi1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich proszę o pomoc mam yamahę R1 z 2001 roku motor słabo ciągnie od dołu w momencie przyspieszania czuć aż drżenie na podnóżkach . od 3tyś jest już ok. Motor ma wymienione świece sprawdzony filtr powietrza przeszedł synchronizację gaźników i nadal nic. Pali około 9-10 l /100km myślę że może dawkę paliwa ma źle ustawioną bo kolegi pali o ponad litr mniej i ciągnie od samego dołu. Proszę o porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 3tyś jest już ok.
Skoro wyżej jest ok to, zajżyj jak pracuje EXUP, bo pewnie to jest problemem U mnie w RN09 jak miałem źle wyregulowany to raz że nierówno pracował na jałowych, to w dodatku był słaby, aż się dziwiłem że z 2 biegu nie idzie na gume z gazu... ?? Ale teraz już jest tak jak być powinno ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a mógłbyś napisać po polsku jak to zrobić bo z angielskim i to technicznym u mnie nie najlepiej Wiem gdzie się znajduje regulacja linkami pod zbiornikiem zawór exup w wydechu położenie zerowe też tylko nie wiem jakie luzy linek czy trzeba pźniej odpalić jakieś obroty trzymać napisz jak regulowałeś . Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.przypatrz się uważnie na zdjęcia w linku.... o tutaj http://www.cartestsoftware.com/fz1/exupmaintenance.html zanotuj że zawór musi być tak ustawiony jak na drugim obrazku.. na linkach zostawiasz za pomocą regulatorów trochę luzu około 2mm luzu i nie blokujesz nakrętek kontrujących ...przekręcasz zapłon serwo ustawi za pomocą linek tą "widełkę" na kółeczku na dole przy kolektorze w oczku..jeśli tak nie jest..dalej regulujesz regulatorami linek aż za którymś razem owa "widełka" będzie stać w oczku tak jak to jest na obrazku trzecim...jak się tak wszystko ładnie ustawi robisz luz na linkach rzędu 1.5 mm kontrujesz napinacze nakrętkami kontrującymi..odpalasz moto chwile kontrolujesz poprawność ustawienia i pracy zaworu...ewentualnie dokonujesz drobnej korekcji...prościej się opisać chyba już nie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobiłem kolego przed wczoraj nic się nie zmieniło położenie początkowe trochę było złe minimalnie około pół oczka nadal nic . Dziś zaprowadziłem moto do mechanika który robił synchronizację gaźników niech jeszcze raz zobaczy do składu mieszanki. No chyba że Coś w środku z zaworem Exup nie tak jutro będę z nim patrzył. Dzięki za pomoc jak byś miał coś jeszcze to pisz może się do czegoś dojdzie.Jak naprawię to napisze o tym na forum Pozdrawiam i udanego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.