Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Opinia na temat OPON !!!


Youthan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Przymierzam sie do zakupu opon. Aktualnie jezdze na Metlelerkach. Bierznik juz dogorywa ale co najwa¿niejsze to na mokrym mam sporo problemów :-( Przymierzam sie do zakupu Bridgestone'a (bo s³ysza³em dobre opinie o nich a wszczególnoœci na mokrym)Po pierwsze chcia³bym sie dowiedzieÌ czym sie ró¿ni¹ ogólnie opony, bo widzia³em ¿e nie które maj¹ mniej regularny kszta³t i preferuj¹ (chyba) jazdê w z³o¿eniu.Po drugie jeœli ktoœ sie orientuje co oznaczaj¹ literki na nich (na Briczstonach na koùcu) np. BT020R , BT010F, BT010RF itd.Po trzecie jak¹ gruboœÌ bierznika maj¹ nowe opony a na jakiej gruboœci mo¿na sie czuÌ bezpiecznie i jak wp³ywa wiek opon na ich jakoœÌ (czytaj twardoœÌ itp.)Po czwarte mo¿ecie podzieliÌ siê wra¿eniami jazdy na innych oponach, komfort, trzymanie na suchym , mokrym i ich ¿ywotnoœÌ.Oponki bede kupowa³ oczywiœcie z Allergo , rozmiar opon 180/55/17, 120/70/17 i 112 KM na tylnim kolePozdrawiam i dziêkiPS. Op³aca sie kupowaÌ teraz czy na wiosne bo mo¿e poczekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybra³ Michelin Pilot Road. Mam zamiar takie kupiÌ na nastêpny sezon. Wygrywaj¹ wszystkie testy opon, zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni. Pozatym mój brat na takich jeŸdzi i bardzo sobie chwali.Te literki u Bridgestone oznaczaj¹ model opony z jego przeznaczeniem, najlepiej sprawdziÌ dok³adnie na stronie producenta.G³êbokoœc bie¿nika w nowej oponie zale¿y pewnie od modelu opony. Kodeks drogowy podaje, ¿e minimalna g³êbokoœÌ bie¿nika dopuszczaj¹ca oponê do u¿ytku to 1,5 mm (ale wszyscy wiemy jak to jest w praktyce - dopiero jak dupa zaczyna lataÌ to zmienia siê gumy)Je¿eli ju¿ koùczysz sezon to lepiej kupiÌ na wiosnê nóweczki. Guma ma to do siebie, ¿e siê starzeje i parcieje, przez co traci swoje w³aœciwoœci. Kilkuletnie nawet nieuzywane opony krótko mówi¹c s¹ do du...y. A na oponie powinna byÌ data produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mam aktualnie za³o¿one BT020R z 2005 rokuogólnie brak jakichkolwiek zastrzeù co do tych oponna suchym trzymaj¹ zajebiœcie, nawet przy bardzo mocnych z³o¿eniach nie odje¿d¿aj¹, co do jazdy po mokrym to nie narzekam jeœli chodzi o ¿ywotnoœÌ, to zrobi³em na niej 3-4 tys i nie zabra³o jej nawet do po³owyogólnie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowych nie bĂŞde kupowaÂł bo cena 903 zÂł, gdzie za granica ta sama guma po przeliczeniu z euro wychodzi ok.600 zÂł, wiĂŞc na pewno uzywanÂą.DziĂŞki za posty bo wiĂŞcej teraz wiem a powietrze ucieka (ale tylko z tyÂłu :mrgreen: )Zapytam jeszcze w jakim stopniu guma z 2003 nawet z 2002 nadaje sie do jazdy bo bierznik od 4 mm do 6 nawet ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.