Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

jaki motocykl dla dosc duzegoooooooo goscia???


piteerek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, Piszac na to forum czuje sie tak troche blizej domu, teraz jestem w USA i tesknie za slaskiem - tym bardziej dziekuje Wam za to miejsce Teraz pytanie standardowe jak sadze - od czego zaczac? Problem jak dla mnie to moje gabaryty - 206cm wzrostu - miedzy 112 a 116 kg wagi... jestem wiec dosc sporawy. Chcialby zaczac przygode z motocyklami - nie kreci mnie predkosc, chcialbym nabyc wygodna maszyne - z pewnoscia na jako pierwszy sprzet cos japonskiego i niezawodnego - do jazdy latem wszedzie jesli jest pogoda + jakies dalsze wyprawy... Coz podobaja mi sie Choppery... ale czy to dobry pomysl jak dla mnie - musial by to byc pewnie wiekszy i ciezszy motocykl raczej... Na co warto zwrocic uwage?? moze ktos sporawy jest na forum???? pozdrawiam wszystkich czytajacych Piteerek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie standardowe jak sadze - od czego zaczac? Problem jak dla mnie to moje  gabaryty - 206cm wzrostu - miedzy 112 a 116 kg wagi... jestem wiec dosc  sporawy.
he he piterek moÂże weÂż sie za koszykĂłwke.ÂŻartowaÂłem oczywiscie .Zadajesz dziwne pytania. U Was w USA nie ma problemu z maszynÂą, nie wiem jak z kasiorÂą.Pewnie lepiej jak u nas. OsobiÂście polecam coÂś spokojniejszego.Preferuje CZOPERA,ZAWSZE MOÂŻNA NOGI WYPROSTOWAĂ.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja popieram Adiego Taki chÂłop jak Ty, o duÂżym wzroÂście i caÂłkiem sporej masie, potrzebuje sprzetu o podobnych gabarytach, duÂżym skoku zawieszen i w miarĂŞ solidnym uciagu Moje propozycjeto Honda Varadero 1000, Aprilia ETV 1000, ewentualnie Triumph Tiger Zgadzam siĂŞ teÂż z Jesionem, duÂży czopek nie jest zÂły, ale chyba komfort nie jest na tak wysokim poziomie jak np. w szosowym enduro Najlepiej, jakbys przymierzyl sie do ktĂłregos z tych gatunkĂłw motocykli i sam ocenil na ktĂłrym czujesz sie najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enduro to dobry wybor - sam mam 195cm, jezdzilem na enduro i musze przyznac, ze na niewygode nie narzekalem, wrecz przeciwnie na jakims przypadkowym scigaczu fajnie sie siedzialo, ale kolana jednak troche za wysoko mialem... a co do wagi, to sie nie ma co przejmowac, ja waze 92kg, moje enduro to 50cc bylo i mu to w ogole nie przeszkadzalo 8) powodzenia w przyszlym zakupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest rozwiazanie Twojego problemu a dokladnie pojawi sie ono w przyszlym roku bedzie to nastepna XV1600A Wild Star bedzie nazywal sie XV1900 Midnight Star pojemnosc 1900ccm i 100KM/4250 i moment 167,8Nm/2500 bedzie odpowiednio duzy dla Ciebie.A oto i zdjecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow masara - pojemnosc 1900 no i coraz blizej sredniej pojemnosci w usa [czyli 5litrow ]a tak na powaznie moze jakas jazda probna albo cos? zobaczysz na ile sobie mozesz pozwolic, co Cie uciagnie itp ... pozdrawiam west&east coast

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 KM jest rĂłwnie zabĂłjcze jak 20, 30, 40 itd, tutaj nie ma reguÂły.Przypuszczam, Âże facet nie jest typem elementĂłw opisywanych w kolorowych periodykach typu Fakt, Dziennik Zachodni itd...Jak ma trochĂŞ oleju w gÂłowie to i ze stadkiem stu kucykow sobie poradzi.Stopniowo, powoli i dojdzie do wprawy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ludziska doradzacie.oki . Ale goœÌ chce choppera,tak wynika z tego z czego pisze. Jesteœ troszkê du¿y:), na mój gust zacznij od Hondy Shadow 1100.Wygl¹d ³adny, jest du¿a, sypniesz sobie gmole i nogi wyci¹gniesz na cal¹ d³ugoœÌ.Silnik jeœli tylko bêdziesz wymienia³ p³yny i filtry , jest nie do zaje¿dzenia.pozdr. A i kasa nie olbrzymia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ludziska doradzacie.oki . Ale goœÌ chce choppera,tak wynika z tego z czego pisze. Jesteœ troszkê du¿y:)
nie pisze, ze chce, tylko pisze, ze mu sie podobaja, ale sam nie wie czy by mu spasowal... imo wysokiego czlowieka od pozycji chopperowej moga troche na dluzsza mete napierniczac plecy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak naukĂŞ jazdy proponowaÂłbym rozpoczynaĂŚ na moto z mniejszym stadem kucykĂłw niÂż 100. Z peÂłnym zaangaÂżowaniem 100 % szarych komĂłrek.
W sumie racja Zwracam honor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stanach jest coœ takiego jak Boss Hoss :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: moim zdaniem lepiej jest zacz¹Ì od np20-40 koników bo szybciej mo¿na je wykorzystaÌ w 100%,i sprawia to wiêksz¹ radoœÌ ni¿ uje¿dzanie motocykla który ma 100 ale przez szacunek do nie uje¿dzonej maszyny wykozystuje siê 30%,co prawda kolega jest du¿y i jeœli jest te¿ pojêtny to jest to ino kwestia wje¿dzenia siê w moto co zajmuje wcale nie koniecznie tak du¿o. jeœli chcesz u¿ywanego to zobacz VS 1400- mje sie podobo.A mo¿e lepiej rzeczywiœcie jakieœ enduro-wtredy to na pocz¹tek mysle dobry bedzie Kawasaki KLE 500-moto jest wielgachne -wcale nie takie mocne i trudne do opanowania -a potem to ju¿ mo¿esz wzi¹œÌ co chcesz bo ju¿ zbytniej przesiadki z KLE na coœ innego nie ma-chocia¿ mówi¹ ¿e na ka¿dym moto trzeba siê uczyÌ je¿dziÌ od pocz¹ku :roll: :roll: pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje Wszystkim za tak mile przyjecie i wiele odpowiedzi - co wazne na temat coz... ja taki "hamerykanski" nie jestem bo w pazdzierniku wracam do Polski... coz tu wybor jest duzy, ale tak sobie mysle - nauczony doswiadczeniem - ze pewnie lepiej zaczac powoli... chopper fajna sprawa ale ja sie nie upieram... podstawa to wygoda mimo wszystko, szczegolnie jesli po kilku godzinach moj kregoslup mialby bardzo cierpiec... wszak na chopperach srodek ciezkosci przy wyprostowanych nogach jest jak najbardziej skierowany na kregoslup... czy w Yamaha Chorzow macie tez sprzet uzywany - nie sadze zebym inwestowal w cos nowego na 1 motor... granica kasy ktora moge wydac 20-25 tys... czt cos fajnego za to dostane???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.