Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Prawo jazdy kat: A-Jak wygląda egzamin?


Honduś

Rekomendowane odpowiedzi

Je¿dze od 10 lat na skuterze,ale pewnego piêknego dnia powiedzia³em sobie-doœÌ!I tak chc¹c czy nie chc¹Ì za dzia³aniem motocyklowej si³y wy¿szej zapisa³em siê na kurs :roll: I tu mam do was pytanie:jak dok³adnie wygl¹da egzamin na motocykl,bardzo proszê was o dok³adny opis i o co mi równiez chodzi:czy trudno zdaÌ tak jak na B?Przy okazji naby³em ju¿ mój pierwszy sprzêt czyli he he:Etz-150:)i doœc du¿o smigam jak na razie po uboczach bo bez prawka pozdrawiam:Witek z Bielska-Bia³ejGG:5200721tel:0506-386-255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wiec zaczynasz sobie od teori 18 pytan w czym 6 szczegolowych z motocykla + 12 ogolnych ruchu drogowego ....jak sobie to zdasz (max 2 bledy) to idziesz na placyk .... a tam czeka cie : musisz sie przejsc kolo maszyny 5m bodajze nastepnie slalomik (5 pacholkow chyba) tam i spowtotem puzniej 5 osemek iii ruszanie z chamulca na gorce ...po czym jak zaliczysz placyk jedziesz sobie na miastko jak sobie wrocisz z miasta to przemily pan egzaminator oswiadczy ci czy jestes do przodu czy w dupie ...// aa co do latwosci to zalezy jaklezy .....ja nie mialem najmniejszych problemow ale moj qmpel podchodzi juz 3 raz ..//u mnie byla suzuki GN250... oczywiscie powodzenia zycze ...; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam do tego, ¿e jeszce jest hamowanie awaryjne i to zalezy od egzaminatora, bo albo bêdzie na placu albo na mieœcie. A je¿eli chodzi o kolejnoœÌ wykonywania kolejnych ewolucji na placu to jest ona ró¿na, zale¿y od egzaminatora. Mi na kursie mówili tak, a by³o inaczej.Pozdro i powodzenia na egzaminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hymmm ja zda³em z 2 tygodnie temu... dodam tylko ¿e po mieœcie te oœrodki maj¹ zawsze tylko jedn¹ trasê, wiêc dobrze by by³o gdyby instruktorzy Ci j¹ pokazali, lub sam sie zaczaj na jakiegoœ zdaj¹cego i œmignij za nim skuterkiem...wbrew pozorom najgorsza jest ósemka... robi³em j¹ jedn¹ rêk¹, na dwujce, na stoj¹co, itp itd wiêc luz... a na egzaminie jak mi sie zaczê³y rêce trzêœÌ to myœla³em ¿e nie wyrobie... ju¿ sie wywala³em ale doda³em gazu i jakoœ mnie wyci¹gnê³o chocia¿ nie by³o ³atwo... heh 8) na miescie zapominalem kierunkowskazy wylanczac za to ale zda³em (prawda jest taka ¿e ³atwo zdaÌ podobno zdaje 9/10 osó pozdrawiam i ¿yczê powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Bielsku zdaje siê na GN-ach (przynajmniej jak ja zdawa³em to tak by³o - ponad 5 lat temu) Na A1 jest 125 a na a 250 ale jak ja zdawa³em to nie mogli odpaliÌ 250tki i wszyscy zdawaliœmy na 125. jeœli chodzi ozdawalnoœÌ to 9/10 osób zda³o, z tym ¿e jest znów kolejne "ale" ja zdawa³em prawie w zimie i jak robiliœmy plac zacz¹³ padaÌ œnieg i mieliœmy wiêkszy luz za wzglêdu na to ¿e zrobi³o siê œlisko. Pozdro i powodzenia na egzaminie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem jak jest u mnie. W CzĂŞstochowie zdaje siĂŞ zarĂłwno A1 jak i A na motocyklu Yamaha TW 125. CzĂŞstochowski MORD ma jeszcze HondĂŞ CB 250 (takÂą jakÂą ja miaÂłem, uÂżytkuje jÂą teraz mĂłj father) ale nie wiem czy jest w uÂżyciu czy jest bo jest i jej siĂŞ nie uÂżywa Generalnie, dowiedziaÂłem siĂŞ od mojego instruktora Âże w Cz-wie od kliku lat (ze 3) jest 100 % zdawalnoÂści na kat. A, nikogo nie oblewajÂą :mrgreen: :roll: :wink: na B juÂż jest trochĂŞ gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

celowo napisa³em MORD , bo moja noga ju¿ tam wiêcej nie stanie po egzaminie. Gdy bylem zamówiÌ egzamin to by³a taka sytuacja:Instruktor mówi mi ¿e siê czeka max. 10 dni. Ide do biura obs³ugi MORDu, wchodzê, przede mn¹ goœÌ te¿ zamawia egzam i taka gadka:+ na 10-tego panu pasuje ? - No nie zabardzo+ to mo¿e na 12-tego ?- to te¿ niestety nie bardzo+ hmmm... to mo¿e 14-nasty ?- Ok. mo¿e byÌ...Goœc odszed³. Teraz Ja. + Bry- Bry+ Chcia³em z³o¿yÌ dokumenty i zamówiÌ egzamin- no proszê... dajê zdjêcie... papiery... dowód...- babka patrzy na zdjêcie i na mnie i godo:- Czy to Pan jest na tym zdjêciu ?+ A co, nie podobny ?- No jakoœ nie bardzo... + aha, ale moze byÌ takie ?- No mo¿e byÌ..Dryg ze zdjêciem polega³ na tym ¿e by³o sprzed roku i na nim mia³em 4 mm w³osów a aktulanie parenaœcie cm mam No ale do rzeczy...- Egzamin mogê wyznaczyÌ Panu na 20-tego...+ co k*wa ? nie da siê wczeœniej ?! - no nie bardzo...+ k*wa, no niech bêdzie jak tak musi byÌ... - 215 PLN+ ehh... szkoda gadaÌ...Powinno byÌ p³acê i wymagam a nie takie dziadostwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.