Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

jaki wybraĂŚ ??? może ktoś wiĂŞcej wie na temat tych sprzĂŞtĂłw


Prodiz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.mysle ze jak przyjdzie mi do kupna sprzetu to bede miaÂł okolo 10-11 tysiakĂłw.i mam na oku takie sprzety jak gsxr750w rok 94 (juz troche poczytalem o nim w innym temacie), zxr750 rok 94, cbr 600 tez coÂś okolo 94 i zx6r 95-96 rok.chodzi mi najlepiej opinie uzytkownikow, spalanie, Âżywotnosc, co jest awaryjne bardziej, jak sie prowadza itp. z gĂłry dzieki za infopozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja siê wypowiem na temat CBR. Ja uje¿d¿am rocznik 91, ale nie ró¿ni siê ona zbytnio od 94. Motocykl bardzo zwinny, pzycja bardziej turystyczna niz u konkurencji któr¹ wymieni³eœ. Spalanie w mieœcie przy doœÌ ostrej jeŸdzie wacha siê oo³o 7 litrów. Co do ¿ywotnoœci to moje maleùstwo ma ponad 80 tyœ na liczniku i nadal jeŸdzi ( i to doœÌ dobrze ) Co do prowadzenia to mogê go porównaÌ jedynie do VFR i tutaj CBR'a jest sportowa w porównaniu z VFR. Du¿o twardsze zawieszenie ( mo¿liwe ¿e da³oby sie wyregulowaÌ, ale po co ?? :wink: ). Poza tym w razie upadku nie ma jakiegoœ ogromnego problemu z czêœciami, jest to motocykl bardzo popularny wiêc i czêœci jest w miare du¿o. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!! By³em posiadaczem Suzuki GSXR 750 W rocznik '94. Sprzêt mia³ ju¿ poprawone hamulce i zawieszenie w stosunku do poprzednich roczników, i nie wiem czy standardowo,ale mial amortyzator skrêtu. Je¿eli chodzi o osi¹gi, to chyba nie ma o czym pisaÌ Wiadomo, ¿e tego typu konstrukcja musi odznaczaÌ siê stosownymi do wygladu pramaterami technicznymi i z tego zadania wywi¹zuje sie dobrze pomimo tego, ¿e nie jest to najœwie¿sza konstrukcja Sz³o to jak wœciek³e i co do osi¹gów nie mia³em zastrze¿eù :)Praktycznie codziennie odbywa³em wypady do mojej lubej JeŸdzi³em tras¹ Katowice-Czêstochowa:) 150 na budziku i masz wra¿enie,¿e stoisz w miejscu i si³¹ rzeczy musia³em podci¹gaÌ do 200 km/h, ¿eby poczuÌ ze jadê Lewy pas Twój, a lusterka mozesz odkrêciÌ Mimo tego, ¿e mam 187 cm wzrostu nie musia³em szczególnie walczyÌ z naporem powietrza pomimo seryjnej szyby(chyba siê utwardzi³em je¿d¿¹c nakedem), ale za to wygl¹da³em jak Michael Jordan na osio³ku:) Do pozycji mo¿na sie przyzwyczaiÌ i po tygodniu ju¿ nie czujesz bólu w nadgarstkach, a sz³apa nie boli Ciê od operowania sprzêg³em Pasa¿er ma zdecydowanie gorzej, ale jak lubi embrionalne pozycje i tego typu motocykle, to zapewne za sam styl da siode³ku ocene 5+ Niestety dynamiczna jazda tym sprzêtem wi¹¿e siê z wielkim przapa³em paliwa. W mieœcie jad¹c lajtowo przepala³ mi 8-9 litrów.Na trasie nie umia³em zejœc poni¿ej 7-7.5 litra (to by³a taka spokojna jazda). Przyznam, ¿e momentami na trasie hmmm,no nie oszczêdza³em sprzêta i przepala³ przy konkretnym ³ojeniu od 9 do 12 litrów(raz zjad³ 14), a dla mnie takie zu¿ycie jest nie do zaakceptowania Mo¿e byla to kwestia regulacji, nie wiem, ale nie walczy³em juz z tym zjawiskiem Oponki szybko siê zu¿ywa³y, ale frajda by³a niema³a.Generalnie rzecz bior¹c, mo¿na powiedzieÌ, ze to dobry motocykl, ale jak to powiedzieÌ........nieco problematyczny. Œwiece zalewaj¹ siê nagminnie, po krócitkim przestoju w ch³odniejszym gara¿u i s³abym akumulatorze zapomnij ze silnik zapali.Zaleje siê, a dalsze krêcenie spowoduje konkretny strzal z t³umika(a¿ mi styropian z drzwi gara¿owych zlecia³).Kilka takich przypadków i œwiece mo¿esz wyrzuciÌ Co dalej........biegi chodzi³y w moim egzempalrzu piêknie, ale tylko w górê. W dó³ nawet pomimo stosowania przegazówki, trzeba by³o "kopn¹Ì" zeby zredukowaÌ, ale tez nie zawsze tu przepalona ¿arówka, tu coœ tam cos i sie nazbiera³o :mrgreen: Szeroka opona nie by³a moim sprzymierzeùcem zw³aszcza w mieœcie i na pofa³dowanych nawierzchniach i przelatywaniu przez szybkie ³uki. Jak bêdziesz robil ostre odjazdy na prostych szybko szlag j¹ trafi.Zu¿yje siê jakby w "kwadrat" ,a wtedy je¿d¿enie po winkalch z mniejsz¹ prêdkoœci¹, to masakra:)Taki rozmiar nie jest moim zdaniem w codziennej jeŸdzie potrzebny:) Mimo ¿e byl to dobry egzemplarz,to siê go szybciutko pozby³em,bo nie widzia³em sensu u¿ytkowania takiego motocykla na codzieù. Do tego niewygodna pozycja i lichawe zastosowanie do jakiejkolwiek turystyki no i takze te problemy natury technicznej :)Ma³e ale cholerenie dokuczliwe jak dla mnie Zawieszenie na naszych polskich drogach siê nie sprawdza :)Mozesz regulowaÌ i cudowaÌ, obce im pojêcie komfort itd:) Musisz starannie dobieraÌ sobie trasy:) Jednak prawid³owo wyregulowane i sprawne przede wszystkim, sprawia ¿e na dobrej drodze szybkiego ruchu, suniesz jak po szynach Co tam jeszcze........cholera brak centralnej podstawki doprowadza³ mnie do bia³ej goraczki.Do jazdy zupe³nie nie potrzebna, ale przy smarowaniu ³ancucha i innych czynnoœciach serwiwosywch, to na prawde nieoceniony wynalazek Aha! Jakiekolwiek oszczêdnoœci na materia³ach eksploatacyjnych w przypadku takiego motocykla, to zupe³ny bezsens i w krótkim czasie zemœci sie to na Tobie podwójnie Przy takiej mocy np. ³aùcuch napêdowy wyci¹ga siê jak guma do zucia wiêc nie ma sensu oszczedzaÌ, i kupowaÌ jakieœ no name'y, ale to chyba w kazdym motocyklu o podobnym przeznaczeniu.Opony hmm, to nie jest z pewnoscia turystyk i nie ma sensu stosowania takich opon w tym motocyklu liczac na to, ¿e przy spokojnej jeŸdzie przed³u¿ymy ich ¿ywot Tym motocyklem nie da sie spokojnie jeŸdziÌ, a sportowa, nowa opone zajecha³em w przeci¹gu 5 tys.km Zosta³y z niej wióry,ale nie wiem, ja to nie umiem jeŸdziÌ Na gume idzie. Kaskaderem nie jestem, ale kilka razy zdrowo poci¹g³em na tylnym laciu i nawet mi sie spodoba³o Zacze³o stukac ³ozysko w g³ówce ramy i na tym zakoùczy³em kariere kaskadersk¹, jednoczesnie sprzedaj¹c motocykl :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie znam, ale osobiœcie bym sobie nie zawraca³ g³owy - widaÌ, ¿e coœ nie tak bo malowana. Poza tym ktoœ sobie nawet nie zada³ trudu ¿eby to jako tako wygl¹da³o - bez napisów itp. - mo¿e w rzeczywistoœci sprzêt jet wart uwagi ale mnie od razu odrzuca Jak dla mnie pierwszym wymaganiem, ¿eby bli¿ej zainteresowaÌ siê motocyklem jest oryginalne malowanie - uwa¿am, ¿e je¿eli by³o coœ malowane to musia³ byÌ conajmniej jakiœ szlif, a mo¿e coœ gorszego (pomijam malowanie aerografem itp.). Myœlê, ¿e naprawdê nie jest trudno znaleŸÌ coœ w oryginalnym lakierze, mnie i paru moim znajomym siê uda³o.Oczywiœcie oprócz tego równie¿ nale¿y zbadaÌ stan techniczny, ale tak jak napisa³em, dla mnie musia³ byÌ spe³niony najpierw I warunek - fabryczne malowanie.Je¿eli dysponujesz takim funduszem jak na t¹ Kawê, to naprawdê mo¿esz kupiÌ za.ebisty motocykl w Niemczech. Poszukaj na www.motoscout24.de lub www.mobile.de . To naprawdê nie jest skomplikowana operacja a z moich dotychczasowych doœwiadczeù wynika, ¿e warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.postawilem jeszcze na cos calkowicie innego. Fazer 600mysle nad takim czyms poniewaz za taka kase kupie mlody sprzet bo okolo 99 rok a i dynamiczny jest podobnie jak inne slifierki w tej cenie. I do turystyki tez bedzie wygodniejszy, a mysle tak jak rok temu na morze wyskoczyc wiec i wygoda no i spalanie nie jest zle:))oczywiscie bede chcial kupic cos z obcych krain najpeliej po lekkim szlifie bo bedzie taniej a kosmetyke plastikĂłw mozna zrobic pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,Ostatnio na motobajzlu byl fajny Fazer, nad ktorym szczerz mowiacsie zastanawialem.Bezwypadkowy, rocznik 98 naprawde dobrze utrzymany. Tylko, ze cena tez byla odpowiednio wysoka. Gosc chcial 13500PLN + rejestracja+ serwis + przedni lac i wychodzi 15 kola. Takze nie sugerowalbym sie az tak mocno cena, bo jak ktos ma dobry sprzet to go ceni ( np na motobajzlu byla F2 z 94 roku - bardzo ladna, ale 13700 cena wyjsciowa). Jak ma szmelc to sprzeda tanio i pewnie ktos kupi myslac ze zrobil interes zycia.Ja sie juz nauczylem, ze napalanie sie i tzw. "okazje" staja sie bardzo dobra kuracja odchudzajaca dla portfela....szczegolnie w przypadku moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel tez ma do sprzedania Fazera 600 i to tanio:rok 2001 a cena to 14500 do uzgodnienia.Wiecej tutaj:http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M33967
:Off-Topic: Czy ona przypadkiem tez na Bajzlu nie stala? Tam przy wejsciu? Jesli tak to naprawde fajnie wygladala Przyjrzalem sie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel tez ma do sprzedania Fazera 600 i to tanio:rok 2001 a cena to 14500 do uzgodnienia.Wiecej tutaj:http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M33967
:Off-Topic: Czy ona przypadkiem tez na Bajzlu nie stala? Tam przy wejsciu? Jesli tak to naprawde fajnie wygladala Przyjrzalem sie.
No na ÂślÂąsku jest tylko 1 fazer i to musiaÂł byc on :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.wiem adi jak to jezdzi bo juz raz mi dal jak jechalem do servisu yamahy do chorzowa i wiem ze to ladnie smiga gixer ten sprzet jest bardzo ladny Twojego kumpla bo ogladalem go na zlocie w bielanach, tylko ze z kaska na bank nie wyrobie bo brachol nie chce kaski pozyczyc a ja dysponuje mniejsza kasa [ Dodano: 2005-06-09, 07:00 ]a znacie te sprzety??http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=53935509http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M54611wiem ze igly to nie sa, ta z katowic ma troche przerobek wiec na bank jest po jakis przejsciach, ale jezlei jest moto dobrze zrobione to tez bym takie przyjaÂł. Noze znacie jego przeszlosc )a tamtego sprowadzanego moze juz ktos ogladal i cos wiecej wie.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze gixer nie polecilby zlomu koledze z forum
Jasne ze nie ale poogladac musicie zeby w razie czego na mnie nie bylo ze padake polecilem. :wink: Byla szlifnieta na jedna strone (nie pamietam ktora) i ma malowana owiewke i blotnik.No i idzie na gume z gazu z dwojki stojac na tylnych podnozkach :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak idzie na gumĂŞ to pamiĂŞtam jak Laska na bielanach opowiadaÂł .gdzie mozna go obejzec? bo coraz bardziej mysle o takim cudenku [ Dodano: 2005-06-09, 22:58 ]aha i mam jeszcze pytanie co sadzicie o takich sprzetach, jak z dostepnoscia czesci i moze ktos zna ta suzi bo a okolic:Dhttp://moto.allegro.pl/show_item.php?item=53739970

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ej nie polujc zasem na ta RF, bo mnie sie ona tez podoba Jest jeszcze taka sama na Allegro, ale z Rudy ÂŚlÂąskiej Stan igÂła Fajny motocykl turystyczno sportowy o niebanalnej sylwetce, Moim zdaniem warto sie czyms takim zainteresowac Z pewnosciÂą nie znudzi Ci sie tak szybko jak Fazer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.