Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

JAKIE CIUCHY?


adi GSX600F

Rekomendowane odpowiedzi

Po moim ostatnim dzwonie mam powazny problem z ubiorem,do tej pory uzywalem kurtki IXON plus spodnie RED-BIKE ,buty DAYTONA ,kask OSBE rekawice nie pamietam.Mam nadzieje iz nie dlugo znow wsiade na moto i jedyna zecz ktora jest cala to buty,reszta zlom.Stad moja prosba, co kupic zebym po glebie zmow nie chodzil 8 tygodni o kulach.Jakie macie doswiadczenia z ubiorem ,moze kupic dwa rodzaje do szalenstw skora a do turystyki gorekex(chyba zle)jakie polecacie firmy i ile kapusty wydaliscie.Aha jaki kask bo stary sie rozlecial.Z gory dziekuje za info.Pozdrawiam Adi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj z ubraniem to maÂły kÂłopocik, bo albo tanie i masz tam jakieÂś ochraniacze ale one cudĂłw nie zdziaÂłajÂą ( bardziej na psyche ze masz coÂś )albo coÂś drozszego i lepszego np. Czeskie kombinezony PSI ponoc jedne z najlepszych zawodowcu jezdzÂą w nich. Mozna uszyĂŚ na miare, wzĂłr jaki chcesz itd. Ale najwazniejsze ze wszywajÂą protektory gdzie sie chce i to takie mocne, tak ze 4litery mozna zabezpieczyĂŚ nie zle ceny od 2350zÂł :? www.grandysduo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Napoczatku bylem przeciwny skorze ale z czasem czlowiek madzeje.Widzialem glebe przy bodajze 150km/h koles mial caly kombik i wyszedl z tego calo jedynie na rece mial lekkie zadrapanie.Takze tylko ubior skorzany wchodzi w gre.Jeszcze niemam ale juz powoli jestem na etapie szukania czegos dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wed³ug mnie only skóra. Ja glebn¹³em przy 60 km/h, i jedyne straty poza sprzetem jakie zaliczy³em to przetarta jedna z warstw skóry na rêkawicach, no i poprzecierane szwy na ty³ku w spodniach. Je¿d¿e w kombinezonie AMX ( najwy¿szy model jaki maj¹ ), zap³aci³em za niego bodaj¿e 1700 z³, ale nie ¿a³ujê. Gdyby nie on pewnie jeszcze d³ugo bym nie chodzi³ o w³asnych si³ach. Buty i rêkawice mam z Vendramini i one te¿ spe³ni³y swoje zadanie w 100%. Ca³e moje ubranko zakupi³em po doradztwie MArcina w Boosterze i za to mu dziekujê. Adi wracaj szybko do zdrowia i na trase. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ale jak jest ze skora w deszcz i  w turystyce czy nie meczy?
Tak jak napisa³ poprzednik, w czasie deszczu nie powinno byc problemu. Je¿eli naturalna ochrona skórzanej kórtki oka¿e sie niewystarczaj¹ca, mo¿esz narzuciÌ na siebie "kondonika" Co do upa³ów i ch³odu, to skóra bêdzie utrzymywaÌ wewn¹trz warunki zbli¿one do "naturalnyh".Latem nie powinna przpuszczeÌ nadmiernie temperatury do œrodka, a w ch³odniejsze dni bêdzie utrzymywaÌ "Twoje" ciep³o ¯eby to wszystko siê sprawdzi³o, to skóra musi byÌ raczej markowym produktem. Oczywiœcie regularnie konserwowanym ,mi³o by³oby gdyby by³a bydlêca, nie cieùsza i nie grubsza jak 1,2 mm i z pe³na gam¹ protektorów To jest takie optimum które powinno zadowolic motocyklistê preferuj¹cego jazde turystyczn¹ z zaciêciem sportowym i nie boj¹cym sie zakorkowanych miast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My od tego roku importujemy kombinezony firmy M-TECH oraz reszte ich oferty.Kombinezon za 3099 zl ale posiadajacy garda na plecach, wentylacje, slizgi, skora jest nasaczana farba a nie malowane wiec po glebie kolor bedzie dalej na kombinezonie oraz co najwazniejsze membrany czyli REF-ACTION jest w nim chlodniej niz innych oraz 4,5kg waga calego kombinezonu 305 lzejszy od konkurencji.Dokladny opis kombinezonu oraz reszta oferty TU Jezeli bedziesz zainteresowany jednak syntetykiem to mamy IXS-a jezeli ma spelnic Twoje wszystkie wymagania czyli bezpiecznie, sucho i cieplo to musi to byc gorna polka ale jest do zalatiwenia.Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Towar jest warty tyle ile kosztuje"Takie slowa uslyszalem od mojego znajomego ekonomisty i musze sie z tym zgodzic. Niska cena to materialy niskiej jakosci czyli zamiast Cordury i Goretex-u dostajecie Tecon600, Nylon materialy bedace jak worek czyli prawie nie oddychajace wiec po co w nich membrana lepiej kupic sobie przeciwdeszczowke wychodzi prawie na jedno i zdecydowanie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel polecial po asfalcie w DAINESE i nie wystarczyla pasta....Poprzecierana skora az do ochraniaczy ktore tez sie przytarly,ogolnie kombi do wyrzucenia.Wszystko zalezy od tego jak sie leci po asfalcie a nie od marki bo wszystkie kombi znanych firm oferuja taka sama ochrone a roznia sie tylko cena :wink: Ja teraz mam ARLENA NESSA i go sobie chwale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kombinezon POLO, czarny skorzany. Jest calkiem fajny i dalem za niego 800 PLN w koncu zeszlego sezonu. Ogolnie komfort podrozowania jest super...Co do wlasciowsci przy glabie to nie testowalem go jeszcze w ten sposob.Problem jest jeden...Wyszylem na nim na plecach napis KAWASAKI ze skory (podgumowanym, dosc fajnie wyglada)... A teraz mam Honde i jak gdzies pojade to bedziecie sie za mnie smiac ( tak jak w Sarnowie :wink: )Zamierzam kupic teraz kombinezon UTIKA (skora) pod kolor CeBRy. Calosc naprawde fajnie wykonczona i solidna. Wychodzi mnie z jakas znizka 1000 PLN. A druga opcja to MP ASU w Boosterze za jakies 500 PLN wiecej.PS Jesli kogos moglby zainteresowac moj stary kombinezon to zapraszam! (wyglada jak nowy, na osobe okolo 175-180 cm i 80-85 kg)Sorki za spam w tym dziale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.