Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kupiłem 2dni Temu Motocykl


beduin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie. Parę dni temu kupiłem motocykl i mam pytanie, czy muszę go przerejestrowywać na mnie ? Byłem w skarbówce, go oskarbować i tam jest wszystko załatwione, lecz nie wiem czy mogę jeździć na papierach i ubezpieczeniu poprzedniego właściciela ? Proszę o podpowiedź. podzrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już są Twoje papiery! Jak spowodujesz wypadek to sprzedawca nie straci zniżek, ubezpieczenie od dnia zakupu przechodzi na Ciebie. Jest tam oczywiście kilka kruczków, ale sprawa wygląda tak jak poniżej opisuję:Na załatwienie wszystkich formalności w Urzędzie Miejskim i z Ubezpieczycielem masz 30 dni od daty zakupu wg umowy kupna-sprzedaży lub faktury. Ubezpieczenie albo przepisujesz na Siebie (+ wykupujesz NNW) lub wypowiadasz w terminie do 30 dni od daty zakupu i zawierasz nowe ubezpieczenie komunikacyjne. Wyjątkiem jest sytuacja w której ubezpieczenie kończy się przed terminem 30 dni np. jeżeli jest wazne do 10 listopada do masz czas do 9 listopada, czysto teoretycznie pozostaje 30 dni na wypowiedzenie, ale najlepiej sprawę załatwić szybko (albo przepisać albo wypowiedzieć i ubezpieczyć).Ubezpieczenie zostaw sobie na koniec jak będziesz miał tablice, bo inaczej to dwa razy będziesz chodził do ubezpieczalni i tracisz niepotrzebnie czas. Wszystko w 2 godziny powinieneś z rana spokojnie załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego prawnego nakazu aby przerejstrować pojazd na siebie w ciągu 30 dni. Jest ale zalecenie że kupujący "powinien" to uczynić. Jedyne co MUSISZ zrobić to opłacić podatek od czynności cywilno-prawnych (PCC) w terminie 14 dni od daty zakupu. Jeżeli będziesz poruszał się nie przerejestowywując sprzętu, pamietaj aby wozić ze sobą umowę kupna-sprzedaży spisaną z właścicielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj jeszcze ten wątek, pod kątem "co się może zdarzyć jak nie przerejestrujesz"....http://forum.motocykle.slask.pl/index.php?showtopic=34560dodatkowo ci powiem, że jest to mało wygodne, kiedy policja zabierze ci dowód (np. łysa opona) i żeby go odzyskać to musisz skontaktować się z urzędem poprzedniego właściciela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli do 30 dni się nie przerejestruje tylko na przykład po kilku miesiącach ? Oprócz marudzenia w urzędzie że jestem bardzo złym człowiekiem i nie szanuje prawa coś mogą zrobić ? Jakaś kara, grzywna, odmówić zarejestrowania nie mogą nawet jakbym 5 lat później chciał zarejestrowaćProszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błagam nie piszcie bzdur że "jest obowiązek przerejestrowania pojazdu" PONIEWAŻ GO NIE MA. Jeżeli uznajecie za wykładnię prawa panią w urzędzie bo tak powiedziała to już wasz problem. Powtórze raz jeszcze, nie ma obowiązku przerejestrowania pojazdu na siebie. Jest za to obowiązek "powiadomienia" właściwego organu (starosta, wydział komunikacji) o fakcie jego nabycia (w uproszczeniu w terminie 30 dni od daty zakupu należy przedstawić we właściwym urzędzie dowód zakupu (umowa k-s , faktura). I tyle. Oczywiście faktem jest że w razie jakiegoś przykrego zdarzenia nie przerejestrowany pojazd sprawi napewno wiecej kłopotów formalno organizacyjnych natomiast nikt nie moze nas zmusić aby rejestrować go na siebie. Zresztą bardzo ciekawa dyskosja w tym temacie wywiazala się w linku poniżej;http://www.grupy.egospodarka.pl/Jaka-kara-...1624,p,1,8.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyciel tematu pytał czy MUSI przerejestrowac moto na siebie. Odpowiedź jest prosta NIE, NIE MUSI. i tyle. Nie ma znaczenia czy dał za moto 1tyś czy 30. Chodzi o kwestie przepisów prawa. Może spokojnie poruszac się takim motocyklem, i jeszcze spokojniej go póżniej sprzedac pod warunkiem oplacenia pcc w skarbówce. No to mamy już chyba jasnośc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem DRZ w tym roku.. jestem 4 wlascicielem w kraju..1 wlasciciel zarejestrowal motocykl i na nim jezdzil.2gi kupil ale nie przerejestrowal3 kupil i tez nie przejestrowal4 ty to ja i udalem sie do wydzialu komunikacji zeby zarejestrowac na siebie i takie dokumenty musialem przedstawic:1. karte pojazdu, ubezpieczenie OC+ dowod rej + tablice rej2. umowe kupna sprzedazy 1szego i 2go wlasciciela3. umowe kupna sprzedazy 2go a 3go wlasciciela4. umowe kupna sprzedazy 3go a 4 wlasciciela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może podam przykład z życia wzięty...Kupiłem motocykl, nie przerejestrowałem go podchodziłem do tego na "luzie" a co mi tam mogą?... Miałem wypadek oczywiscie typowe wymuszenie kierowcy auta... co się okazało policja przesłała mój dowód rej do jeleniej g.gdzie zakupiłem pojazd i naprawde masę problemów z odzyskaniem tego papierka( żeby odzyskac trzeba im przedstawic badanie diagnosty, ze motocykl nadaje sie do jazdy - mój się nie nadawał, oprócz tego kilka innych doksów) po wypadku pojechałem do jeleniej z nadzieją, ze odzyskam dowód... niestety dostałem tylko kserokopie którą musiałem przekazać ubezpieczycielowi...szkoda gadac po prostu lepiej jak przerejestrujesz motocykl w razie W nie będziesz mieć problemów... dużo nie kosztuje a warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam mam w dupie przerejestrowywania jeszcze nic na siebie nie przerejestrowałem sprzedaje auto jak mi sie konczy OC i odrazu kupuje nastepne które ma opłacone tym sposobem unikam dawania zarobku państwu i ubezpieczycielom juz 5 auto pod rząd mi tak leci dziwnym trafem jeszcze na kazdym aucie zarabiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.