Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

100 Konny Motocykl Na Początek


kyno

Rekomendowane odpowiedzi

Ktos kiedyś na pl.rec.motocykle napisał o motocyklistach zaczynających od potężnych sportowych maszyn "do końca czerwca sie wykrusza..." Szok... przecież to nie ludzkie... jak można tak napisać... Potem hwila reflaksji, zastanowienia, trochę rozmów z ludzmi. Ja to musze mieć ściga, tak 600 pojemności minimum, a najlepiej litra, takie mi się podobają i taki bede miał. Ty zaczynałeś od mniejszych bo Ty leszcz jesteś, ja się uczę wszystkiego szybko... Człowiek odpuszcza taką rozmowę - to nie ma sensu... Przestaje się podejmować takie tematy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to nie jest smieszne ale naprawde zalezy to od czlowieka.Moja zona zaczynala od 100konnej ZZR600. Co prawda wczesniej zaliczyla 20 godzin jazd na prawo jazdy na hondzie 250 ale to tyle.Ja sam zaczynalem od osy i etli i nie wiem czy mi to cokolwiek pomoglo. Technika jazdy ruszania hamowania zupelnie inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając 14 lat kupiłem motorynkę którą ujeżdżałem cztery lata. Po niej miałem AVO ale nie nacieszyłem się długo bo mi ukradli. Póżniej miałem dłuuuuugą przerwę bo aż dziesięć lat po której zakupiłem GSX-R 750 z toru o mocy 128KM. Teraz przesiadłem się na choppera bo gixem jeżdziłem właśnie tak jak ludzie o których mowa w artykule. Niestety jak jest moc pod siedłem to aż kusi żeby ją wykorzystać do maksimum, i ja się łapałem na takim właśnie wykorzystywaniu. Jak nieraz zrobię rachunek sumienia to aż mnie po plecach przewiewa że nic mi się nie stało. Tym czołgiem który mam obecnie nie da się robić takich rzeczy jak na ścigu więc teoretycznie jest bezpieczniejszy, ale tylko teoretycznie, w praktyce różnie bywa. Trafi się jakiś rozgniewany kierowca samochodu któremu się nie spodoba że jesteśmy pierwsi na światłach i celowo zrobi nam nieprzyjemność. Nie ma za szybkich i za mocnych maszyn, są takie które opanujesz lub nie, i nie ma idealnych kierowców a każdy błąd kosztuje mniejsze lub większe cierpienie. Życzę wszystkim i sobie szczęśliwych wszystkich sezonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... powiem tak. ja zaczynałem dwa sezony temu na GS 500. Mój kolega który jeździ na moto już 30 lat powiedział: stary uważaj bo to nie jest zabawka !! W tym samym momencie inni się śmiali że to raczej moto dla dzieci ... Nie raz mnie 500tka zaskoczyła i nie raz miałam mokro w kasku. Dziś mam 600 i to nie najmocniejszą, i wiem że moje umiejętności nie są odpowiednie po kilku dobrych tysiącach nawiniętych na trybo. Szacunku dla umiejętności i sytuacji na drodze życzę wszystkim nowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami na niektórych zlotach podbijaja do mnie różni ludzie i sie podsmiewaja że jeżdżę Savage wkońcu to nie jedzie nie ma mocy i woogóle jest małe, ale mówcie co chcecie ja uważam że to jest dobry motocykl na moje umiejętności, co prawda mam prawko na moto już 7 lat jeździłem dużo wcześniej na przeróżnych sprzętach typu mz, jawa, junak wski i inne piździki prawie od małego. potem życie mnie pokierowało tak że miałem przerwe w jeździe na 200 i w zeszłym roku postanowiłem że trza wróci do korzeni i znowu zacząc jeździc, przymierzałem się wtedy do czegoś mocniejszego może duzego czopera albo coś szybszego sportowo turystycznego, przymiarki były i nawet miałem od kolegi kupowac gsxf 600 fajny motocykl mówił na początek on sie na nim uczył i dał rade a ja skoro już jeździłem to wogóle nie powinienem miec z nim problemów, więc sie przymierzyłem do dzis żałuje bo przeceniłem swoje możliwości i na pierwszej jeździe przy niewielkiej prędkości zaliczyłem szlifa, kolano zdarte motocykl rozwalony same straty, motocykl spłaciłem i dało mi to do myślenia że jednak mimo tego że tam kiedys jeździłem to jeszcze za wczesnie na szybki mocny motocykl, kupiłem cos słabszego mniejszego które w miare ogarniam narazie jeżdże dzikusem uważam że mam go opanowanego ale jeszcze może mnie nie raz zaskoczyc i wiem ze napewno następny motocykl nie bedzie jakims 100 konnym potworem tylko cos co moje umiejętności ogarna wkońcu jestem młody mam chęc życia i zdąże sie jeszcze najeździc dużymi szybkimi maszynami tylko w odpowiednim czasie ... [*] za tych co przecenili swoje umiejętności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi to sie na rzyganie zbiera jak widze kolejny temat o slusznosci wyboru 100 konnego moto na pierwszy nabytek, dajcie se juz chlopcy spokoj bo sei niepotrzebnie wiara na forum EKSCYTUJE i niekorzy to malo z za ekranow nie wyskakuja na forum zeby tu porachunki zalatwiac.temat bezsensu jak kazdy inny o 'R1 na dzien dobry'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy i koleżanki ja chciaż jeżdże od pięciu sezonow to nie czuje sie jakimś super doświadczonym motocyklistom. zaczynałem jak każdy chyba rozsądniejszy od gs500e pare pierwszych jazd to był dla mnie potwór , nawet krótko przed sprzedażą umiał mnie zaskoczyć . potem fzr 600 i r6 myślałem ze stać mnie już na przesiadke na coś mocniejszego,i wtem szacunku nabrałem przez sponiewieranie przez małą 250 (yz250) i dziś chce tylko 600 i to do 100 kucy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja kupiłem na pierwsze moto 100KM w v'ce i przez 6000km jeszcze mnie nie zaskoczyła tak żebym się tego nie spodziewał, no może raz jak wrzuciłem z 1 na 2 w zakręcie to mi trochę tyłem pozamiatało ale nic strasznego wydaje mi się że jak ktoś jest rozsądny to spokojnie sobie poradzi z 100KM, zawsze chciałem na 1 moto GS500 albo CB500, dziś sobie myślę jak dobrze zrobiłem że kupiłem coś mocniejszego, jakbym kupił GS to bym ją chyba już dawno musiał sprzedać, a tak będę śmigał VFR bo mi odpowiada charakterystyka całego moto a w szczególności silnika, a mocy mi nie brakuje, do turystyki idealna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.