Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Uwaga niebezpieczna nawierzchnia...


marian65

Rekomendowane odpowiedzi

W Borowej Wsi (DK 44) od sklepu Valdi Plus do szkoły występują liczne muldy i garby powodujące rzucanie motocyklem oraz wyskoki w powietrze na odległość proporcjonalną do szybkości jazdy...

Mikołów Paniowy droga 925 - pomiędzy Paniowami a Wygodą ,,górka'' przed zakrętem na moście powodująca wybicie zbyt szybko jadącego motocykla w złożeniu przed zakrętem...

Ta sama droga między Paniowami a Bujakowem zwężenie na leżącym w dolinie moście (fajnie się tam jedzie bo z górki...

Eee..nie wiem czy to ma sens...za dużo tego, Jak Wam się wydaje czy ktokolwiek przed wyjazdem będzie miał ochotę czytać takie opisy czekającej go trasy i czy warto kontynuować taki temat? ... :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Msle że warto- dodatkowo dodac link z mapy google.
wczoraj tamtedy jechałem - polecam uwazac.
https://www.google.pl/maps/@50.2262418,18.8100984,3a,75y,322.73h,72.84t/data=!3m6!1e1!3m4!1s-ToKSZWxFWJtDikcMOBtCA!2e0!7i13312!8i6656

To samo tyczy sie odcinka A4 między Mysłowicami a Katowicami,
przed samym łukiem sa uskoki (szkody górnicze) które powoduja wpadanie motocykla w nieprzyjemne drgania.
https://www.google.pl/maps/@50.2303756,19.068975,3a,75y,316.73h,79.18t/data=!3m6!1e1!3m4!1sQvsJKFOrZwBV7ef6nOjjlw!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1

Wjazd na most od strony Ligoty w kierunku centrum, usłane licznymu gulami i poprzecznymi uskokami
https://www.google.pl/maps/@50.2316109,18.9726075,3a,75y,52.65h,65.68t/data=!3m6!1e1!3m4!1skHVo7HBvDs7zBar8LUQsRg!2e0!7i13312!8i6656

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś jechał do Krk przez Oświęcim-Libiąż-Krk to koło Janiny (kopalnia) mamy dwa garby, których nie idzie wcześniej zobaczyć. Szkody górnicze:

https://www.google.pl/maps/@50.086762,19.3306714,3a,75y,89h,70.49t/data=!3m6!1e1!3m4!1s78WmtPI2JKiEsRn5yvwcOA!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl

Lepiej tam zwolnić, mimo że można cisnąć do dobry odcinek. Potrafi nieźle wybić przednie koło w powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś jechał do Krk przez Oświęcim-Libiąż-Krk to koło Janiny (kopalnia) mamy dwa garby, których nie idzie wcześniej zobaczyć. Szkody górnicze:

https://www.google.pl/maps/@50.086762,19.3306714,3a,75y,89h,70.49t/data=!3m6!1e1!3m4!1s78WmtPI2JKiEsRn5yvwcOA!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl

Lepiej tam zwolnić, mimo że można cisnąć do dobry odcinek. Potrafi nieźle wybić przednie koło w powietrze.

Potwierdzam jeżdzę tam bardzo często poza tym lubią tam miśki stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skrzyżowanie ulic Węglowej i Mikołaja Reja przy KWK Borynia w Jastrzębiu - Zdroju:

Jadąc od strony Świerklan w kierunku Gogołowa, Jastrzębie-Zdrój centrum rozsypane jest dużo żółtego kamyczka - najprawdopodobniej dolomitu. Radzę uważać i zwolnić.

https://www.google.pl/maps/@49.9980926,18.6087195,3a,75y,276.82h,77.02t/data=!3m6!1e1!3m4!1sBUUr1fo1L0vmoCxmYQOGEw!2e0!7i13312!8i6656- zagrożenie w miejscu gdzie ta żółta wywrotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Dawid, Dawid :) Tyś chyba dawno nie jechał tą drogą. Droga jest dobra, nie ma uskoków, oprócz tych, o których wspomniałem wyżej. Dzisiaj jechałem z Oświęcimia na Kraków DW780 i szukałem tych dziwnych uskoków co to w RMF mówili i nie ma :) Więc bez obaw, można jeździć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja se jechałem dobrze znaną drogą przez Halembę ul Pierwszego Maja (925) od strony Wirku i zachciało mi się objechać autka stojące na wys cmentarza w stronę ronda a tu ZONK ! W pobliżu środka jezdni na długości kilkunastu metrów garby że można setami zahaczyć że moto mocno zabujało na boki. Trzeba tam uważać by zbyt szybko nie omijać autek bo można łatwo znaleźć się w którymś z nich lub fiknąć kozła, zwłaszcza po deszczu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja se jechałem dobrze znaną drogą przez Halembę ul Pierwszego Maja (925) od strony Wirku i zachciało mi się objechać autka stojące na wys cmentarza w stronę ronda a tu ZONK ! W pobliżu środka jezdni na długości kilkunastu metrów garby że można setami zahaczyć że moto mocno zabujało na boki. Trzeba tam uważać by zbyt szybko nie omijać autek bo można łatwo znaleźć się w którymś z nich lub fiknąć kozła, zwłaszcza po deszczu...

Marian proszę cie . . .

Nie pisz nam o wszystkich dziurach w jakie wjechałeś

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac z Gucholazy kierunek Prudnik jest kilka bardzo niebezpiecznych garbow przy szybszym przelocie.Ktos tam sie kiedys rozwali.

Nie widac tego nie ma szans zareagowania.Niedawno wystrzelila mi tam kierownica do pod nos a kilka lat wstecz zlapalismy tam duza shime .Na przeciwnym pasie tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
O 9.10.2015o19:05, nfs napisał:

Wracajac z Gucholazy kierunek Prudnik jest kilka bardzo niebezpiecznych garbow przy szybszym przelocie.Ktos tam sie kiedys rozwali.

Nie widac tego nie ma szans zareagowania.Niedawno wystrzelila mi tam kierownica do pod nos a kilka lat wstecz zlapalismy tam duza shime .Na przeciwnym pasie tego nie ma.

W którym miejscu? jak możesz to wrzuć google map. Pochodzę z Głuchołaz - co najmniej kilka razy w roku latamna stare śmieci i nie kojarzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie przy zjeździe z DK94 w na S86 w kierunku Katowic, postawili 50-tkę. z racji tego, ze nowe dziury powstały i chyba nie planują szybkiej naprawy.
Trasa oblegana, wiec z tygodnia na tydzień pas wygląda coraz gorzej. Dziury o tyle fajnie umiejscowione, że są na zakręcie.

Auta dalej walczą około 100km/h wiec czekam na suszarki.

https://www.google.pl/maps/@50.3005426,19.1239466,3a,75y,288.7h,60.05t/data=!3m6!1e1!3m4!1sa4O8wMJRJL5Qv0zarWzT7A!2e0!7i13312!8i6656







 

zakret.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Wicher napisał:

U mnie pod garażem na Rudzie dupne dziury. Pewnie tam nie jeździcie, ale jakbyście mogli kogoś podesłać, żeby podsypał cosik, to byłbym wdzięczny :D

W Rudzie Śląskiej jest tyle psów że dziura raz dwa zniknie sama (po chodnikach chodzić nie można), noo chyba że któryś tam kość zakopie to wtedy się powiększy...:D:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Regulus napisał:

Obecnie przy zjeździe z DK94 w na S86 w kierunku Katowic, postawili 50-tkę. z racji tego, ze nowe dziury powstały i chyba nie planują szybkiej naprawy.
Trasa oblegana, wiec z tygodnia na tydzień pas wygląda coraz gorzej. Dziury o tyle fajnie umiejscowione, że są na zakręcie.

Auta dalej walczą około 100km/h wiec czekam na suszarki.

https://www.google.pl/maps/@50.3005426,19.1239466,3a,75y,288.7h,60.05t/data=!3m6!1e1!3m4!1sa4O8wMJRJL5Qv0zarWzT7A!2e0!7i13312!8i6656







 

zakret.PNG

Potwierdzam.Jechałem tamtędy wczoraj i rzeczywiście dziurska nieciekawe.

2 godziny temu, marian65 napisał:

W Rudzie Śląskiej jest tyle psów że dziura raz dwa zniknie sama (po chodnikach chodzić nie można), noo chyba że któryś tam kość zakopie to wtedy się powiększy...:D:P

Stawiam na ten spisek z kością :P

Godzinę temu, LBG napisał:

Dzisiaj rano DTŚ Gliwice-Katowice, za skrzyżowaniem z A1 dwa prawe pasy ruchu wyłączone z eksploatacji. Czyżby remont?

Zaczęło się od frezowania. Teraz kroi sie chyba remont. Najbardziej wkurzający są ci kierownicy, którzy zawsze liczą na to, że wcisna się za wszelka cenę przed zwężką do jednego pasa.

Jakiś dostawczak dzisiaj tam zdeformował sobie przód.

W ogóle ten odcinek jest do dupy..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 8.03.2016o21:16, Wicher napisał:

Potwierdzam.Jechałem tamtędy wczoraj i rzeczywiście dziurska nieciekawe.

Stawiam na ten spisek z kością :P

Zaczęło się od frezowania. Teraz kroi sie chyba remont. Najbardziej wkurzający są ci kierownicy, którzy zawsze liczą na to, że wcisna się za wszelka cenę przed zwężką do jednego pasa.

Jakiś dostawczak dzisiaj tam zdeformował sobie przód.

W ogóle ten odcinek jest do dupy..... 

łaty założone, pas gotowy, można śmigać:) nowa dziura powstaje teraz kawałek dalej:)  ehh pozimowe niespodzianki.  Tak wiec autem "ok" prawy pas, motocyklem Lewy.

i tak szybko dali radę jak na mój pesymizm 2 posty wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 lata później...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.