Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Cześć wszystkim, słyszeliście o aplikacji MotoSave dla motocyklistów ?


MotoSave

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem Grzesiek i jeżdżę na Hondzie FMX 650.

Trochę w okolicach Częstochowy, trochę koło Wrocławia.

Zajmuję się też rozwijaniem projektu motocyklowego, aplikacji MotoSave.

Ciekaw jestem czy ktoś z Was już o niej słyszał ?

Aplikacja ma za zadanie wezwać pomoc w przypadku, kiedy sam nie będę w stanie tego zrobić.

Tu więcej info, jeśli jest ktoś zainteresowany:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.motosave.motosave&hl=pl

https://www.facebook.com/motoaniol

Jeśli jest, ktoś kto używa aplikacji, to proszę o kilka słów jak się używa, co by się przydało, co jest fajne a co przydałoby się zmienić.

Pozdrawiam,

Grzesiek

post-209840-0-26533900-1438331695_thumb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł wydaje się być dobry, jesli rzeczywiście wszystko działa na tip-top. ;) Często jeżdżę sama, więc chętnie przetestuję.

to zaproś jakiegoś kolegę do wspólnej przejażdżki :P i bd raźniej we dwoje he :D a co do apki to nie testowałem ale jednak te 10 min to zbyt dużo doliczyć do tego czas potrzebny na przybycie pomocy i amba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w obliczu zagrożenia życia, gdzie każda minuta jest ważna to myślę, że procedury są trochę długie i aplikacja posłuży co najwyżej jako pomoc w odnalezieniu zwłok (jeśli tel będzie oczywiście w zasięgu a gps będzie działał poprawnie)

ale nie każdy wypadek kończy się w taki sposób i bardziej w tym kierunku to się sprawdzi. kiedy człowiek leży połamany, nie może się ruszyć, stracił przytomność, czy stało się cokolwiek, co pozbawia go możliwości normalnego wyciągnięcia telefonu z kieszeni i dzwonieniu po pomoc. myślę, że lepiej mieć taką opcję, niż nie mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy człowiek leży połamany, nie może się ruszyć, stracił przytomność, czy stało się cokolwiek, co pozbawia go możliwości normalnego wyciągnięcia telefonu z kieszeni i dzwonieniu po pomoc. myślę, że lepiej mieć taką opcję, niż nie mieć.

zgadza się, jednak aplikacje mają to do siebie, że wszystko idzie tam zmienić, a autor wątku pytał o informacje zwrotne jak się sprawuje aplikacja i właśnie je dostaje :)

@MotoSave: Czy możesz zmienić czas oczekiwania ze stałego na regulowany w opcjach aplikacji? Wtedy każdy mógłby ustawić apkę lepiej pod swoje potrzeby. Wykonalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak se myślem że to syćko je dobre co słóży bezpieczeństwu lecz i tu widzę ,,ale''. Przede wszystkim telefon który zawsze kupujemy jako ,,niezniszczalny'' a rozpada się przy upadku lub niema zasięgu, kolejna sprawa to fakt że aplikacja będzie nas ciągle śledzić, jeśli więc ktoś zechce wykorzystać gromadzone przez nią dane (co w dobie ochrony danych osobowych jest więcej niż prawdopodobne) to nigdy nie wiadomo co będzie potem. Nawet jeśli aplikacja nie będzie gromadziła żadnych danych to łatwo będzie ją zmodyfikować i wykorzystać przeciwko nam. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myślę ze chłopy to są bezproblemowe jak się nie umieją dogadać to dają sobie w ryj i jest znów wszystko ok :D a baby to są takie wymyślate i zmierzłe że czasem to się nie da z nimi wytrzymać :P Ale jaki byłby ten świat gdyby nie było tych jakże mądrych i pięknych choć czasem zmierzłych istotek hihi :D:D a apka dla mnie moze być jeśli jest możliwość ustawień tego czasu bezruchu ale lepiej latać rozważnie i z głową ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marian, znaczy nigdy nie używasz nawigacji w telefonie czy innych google maps?

Ryzyko zawsze istnieje - takie czasy

Ja np z chęcią przetestuję aplikację, tylko telefonu nie wożę w kieszeni, a w uchwycie na kierownicy i nie mam jak skalibrować, bo moto kłaść do tego nie chcę :D

Jak zapewne zauważyłeś jestem wszystko anty, również anty mądre telefony. Trzed laty wyrzuciłem draństwo przez okno, ale dali mi inne-tanie i bez internetu pod rygorem że jak nie będę nosił to mi bramę zaspawają żebym motura wytargać nie mógł... :lol: Ale zwykły GPS owszem-posiadam... :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dzięki za tyle wypowiedzi. Każdy plus czy minus pozwala ulepszać aplikację.

1. Aplikacje można skalibrować normalnei w kieszeni i używać na kierownicy motocykla. Jak silnik motocykla chodzi to jest na tyle wibracji, że ruch cały czas jest.

W razie wypadku prawdopodobnie telefon wyleciałby z uchwytu kierownicy i leżał na ziemi, lub motocykl by zgasł, także i tu będzie działać dobrze. Oczywiście mogą być dziwne sytuacje, w których to się nie sprawdzi. Dlatego cały czas to rozwijam

2. Apliakcja korzysta z 3 rodzajów nawigacji w telefonie: Wi-Fi + GPS + sieć komórkowa, także może być nawet lepiej niż w przypadku zwygłego GPSa.

3. Właśnie pracuję nad dodaniem ręcznej regulacji czasu magicznych 4 minut i będzie można testować i jak będzie wszystko dobrze działać to zmniejszać czasy jak kto woli.

4. Awaria telefonu po wypadku. Już wpadliśmy na pomysł jak i to rozwiązać. WYsyłamy swoją pozycję i stan baterii na serwer, a jak aplikacja zniknie na dłuższy okrez z zasięgu, można wysłać SMS z powiadomienim o ostatniej lokalizacji. Nie jest to idealnie ale już lepiej niż wcale. Oczywiście powiadominie nie będzie w stylu, że coś mi się stało a tylko: Moja osatnia pozycja.

Jest to trochę skąplikowane, ale może za 2 miesiące już będzie działać. Oczywiście do mojej lokalizacji na serwerze ma tylko motocyklista i osoba, którą wybierze.

5. Tak jak kolega napisał, aplikacja nie sprawdzi się zawsze, bo i nie zawsze się da. Ale dążymy wspólnie do tego, żeby mogła się sprawdzać w jak największej liczbie przypadków.

Dzięki temu można zwiększamy nasze bezpieczeństwo na tyle ile się da.

Jak podoba Ci się ten projekt to zalajkuj stronę na facebooku, a będziesz widzieć co nowego dodaję Pomysłów mam całą listę, tylko rączki dwie :)

https://www.facebook.com/motoaniol/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.