Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kurs A i B - Tychy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Razem ze swoją drugą połówką szukamy weekendowych kursów (ja A, połówka B ). Szukamy w okolicach "Tyskich". Jak na razie mamy na oku ośrodek "Lider". Czy ktoś może ma już wyrobioną opinie na ich temat? Czy może ktoś polecić jakieś inne ośrodki warte "zachodu"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Odnośnie kategorii A, polecam naukę jazdy Grand Chmielowiec z Mikołowa - http://www.grandchmielowiec.pl/

Instruktor ma bardzo dobre podejście, zna się na rzeczy, przekazuje wiele cennych informacji i co najważniejsze nie traktuje kursanta jako kolejnej sztuki do odhaczenia.

 

Dzięki za info. A nie wiesz czy jest możliwość zrobić kurs weekendowo?  Na stronie widać, że urzędują tylko od pon. do piątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biuro jest czynne w tych godzinach, z instruktorem pewnie można się umawiać również w inne dni, ale to musiałbyś dopytać u źródła, bo nie wiem.

 

Dzięki.

 

Czy ktoś może powiedzieć coś o tyskich ośrodkach? Akurat tu mam najbliżej, a to też nie jest dla mnie bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odnośnie kategorii A, polecam naukę jazdy Grand Chmielowiec z Mikołowa - http://www.grandchmielowiec.pl/

Instruktor ma bardzo dobre podejście, zna się na rzeczy, przekazuje wiele cennych informacji i co najważniejsze nie traktuje kursanta jako kolejnej sztuki do odhaczenia.

potwierdzam:)

na motór pierwszy laz wlazłem na kursach u nich, tak wiec bylem zielony.

Prawko zdane za pierwszym razem, i jazda bezwypadkowa az do dzisiaj.

Instruktor (Tomek) uczy zarowno jak zdać egzami, ale tez jak dobrze i bezpiecznie jezdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
więc tak:
1) wykłady ... spoko, pełen luz
2) jazdy ... hmmm, po dzisiejszym "treningu" jak bym miał jeszcze raz wybierać OSK Lider to chyba bym się zastanowił 

 

o jazdach piszę po jednym dniu na placu manewrowym, takie moje prywatne wnioski, robiąc ósemkę sam musiałem dojść co i jak, w sensie, że na winklu lepiej wychylić moto a samemu siedzieć prosto itp. zobaczymy jak będzie dalej, póki co daję mały minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

o jazdach piszę po jednym dniu na placu manewrowym, takie moje prywatne wnioski, robiąc ósemkę sam musiałem dojść co i jak, w sensie, że na winklu lepiej wychylić moto a samemu siedzieć prosto itp. zobaczymy jak będzie dalej, póki co daję mały minus.

 

Będzie tylko trudniej. Idę o zakład, że instruktor nie posiada motocykla.

Tak się kończy najtańszych/najbliższych miejsca zamieszkania/najszybszych kursów.

Zmień ośrodek, bo można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie tylko trudniej. Idę o zakład, że instruktor nie posiada motocykla.

Tak się kończy najtańszych/najbliższych miejsca zamieszkania/najszybszych kursów.

Zmień ośrodek, bo można.

1) najtańszy i najszybszy kurs to raczej nie jest

2) TEN instruktor motocykla pewnie nie ma (miał kiedyś tam wypadek) i coś tam coś tam ;),  może z właścicielem będzie lepiej- instruktor i jeździ na moto

3) to prawda- bliskość zamieszkania był jednym z elementów przy wyborze

ogólnie pewnie masz rację ... nie wiem co będzie dalej ... brnąć w to czy faktycznie odpuścić tak jak mówisz (piszesz). Jak to mówią, "...niech się Twoje słowa w gówno zamienią"  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) najtańszy i najszybszy kurs to raczej nie jest

2) TEN instruktor motocykla pewnie nie ma (miał kiedyś tam wypadek) i coś tam coś tam ;),  może z właścicielem będzie lepiej- instruktor i jeździ na moto

3) to prawda- bliskość zamieszkania był jednym z elementów przy wyborze

ogólnie pewnie masz rację ... nie wiem co będzie dalej ... brnąć w to czy faktycznie odpuścić tak jak mówisz (piszesz). Jak to mówią, "...niech się Twoje słowa w gówno zamienią"  :P

 

Ja to mam już pewne obawy po teorii. Filmiki to ja mogę w domu pooglądać. Liczyłem na coś bardziej interaaktywnego. Na plus jest zaś możliwość dopasowania czasowego.

 

Zmienić zawsze można, ale skoda tego wpisowego, którego nie da się odzyskać (tak przynajmniej pisze w  "umowie").

Komahomi zdawaj relacje na bierząco, bo jak przyjdzie mi płacić drugą ratę to będę się grubo zastanawiał czy brnąć w to dalej :D Ja jeszcze jazd nie zacząłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam już pewne obawy po teorii. Filmiki to ja mogę w domu pooglądać. Liczyłem na coś bardziej interaaktywnego. Na plus jest zaś możliwość dopasowania czasowego.

 

Zmienić zawsze można, ale skoda tego wpisowego, którego nie da się odzyskać (tak przynajmniej pisze w  "umowie").

Komahomi zdawaj relacje na bierząco, bo jak przyjdzie mi płacić drugą ratę to będę się grubo zastanawiał czy brnąć w to dalej :D Ja jeszcze jazd nie zacząłem :)

Zorientować się na stronach UOKiK o zapisach niezgodnych z prawem.

U mnie w umowie jest jasno, płacisz proporcjonalnie za 30h teorii i 20H jazd. Zrobisz teorię i 5 godzin jazd. Zwracam Ci za 15godzin jazd.

Jasno i przejrzyście. Nie mam problemu z osobami rezygnującymi.

Jednak raz miałem delikwenta, który przyszedł na jazdy po alkoholu. Zorientowałem się po pół godzinie treningu na placu. Wyleciał na zbity pysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak panowie polecacie ten ośrdek "Lider" ?

Co do "Lidera": Mogę się wypowiedzieć w kwestii kat.A. W przeciągu ostatnich 4 lat Ja, moja żona i 5 moich znajomych tam robilismy kurs. Zdawalność 100℅ za pierwszym podejściem. Pełna elastycznosć co do godzin jazd - ja osobiscie praktycznie cały kurs po nocach robilem bo w ciągu dnia robota itp... Z czystym sumieniem polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cóż mogę ja powiedzieć ... dzisiaj egzamin teoretyczny --- ZDANY za 1-razem  B) 

na praktykę jeszcze poczekam, muszę "potrenować"

na razie jest 1:0 dla mnie

 

p.s.

OSK Lider

 

No to gratulacje :) Po ostatnim treningu z Tobą jestem przekonany, że za niedługi czas będzie 2:0 :D

 

 

Pełna elastycznosć co do godzin jazd - ja osobiscie praktycznie cały kurs po nocach robilem bo w ciągu dnia robota itp...

 

Z czystym sumieniem mogę się pod tym podpisać. Niedziela, sobota, 7.00 rano czy 19.00 nie ma większego znaczenia :) Zawsze da się jakoś dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda w chwili obecnej.
W czasach kiedy egzaminy odbywały się w Tychach, prawie wszystkie szkoły prowadziły kursantów po trasach egzaminacyjnych.

Prowadzący szkołę, o której wspominałem powyżej nie jest zwolennikiem jazdy po mieście, jednak przygotowuje odpowiednio do poruszania się po nim.

Ja miałem przyjemność na jednych z pierwszych godzin poruszać się po okolicach Bieruńsko-Lędzińskich, Tychach, Katowicach, ale więcej było wyjazdów plenerowych. Jednaj soboty 4 godzinny wyjazd: Równica-Biały Krzyż-Szczyrk z postojem na kawę i powrót na bazę.
Dodam jeszcze że egzamin zdany za pierwszym podejściem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.