Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Problem z odpalaniem silnika


trzciniak91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z odpalaniem mojego moto. Rozrusznik ledwo kręci silnikiem. Rozrząd i luzy zaworowe ustawione perfekcyjnie, zgodnie z serwisówką. Sprawdzałem to na 3 sprawnych akumulatorach oraz rozruchu z auta. Cały czas silnik ledwo się obraca pod wpływem rozrusznika. 2 razy udało mi się go jakoś odpalić z tych bardzo wolnych obrotów i silnik chodzi naprawdę bardzo ładnie zarówno na wolnych jak i na wysokich obrotach, żadnych stuków itp. Zacząłem obstawiać rozrusznik, zmieniłem mu szczotki ale dalej to samo. jak obracam wałem za pomocą klucza to nie ma zbyt dużych oporów normalnie się kręci. Sprawdzałem też masę rozrusznika, czyściłem styki itd. Podłączałem nawet masę w innych punktach ramy grubszymi przewodami i dalej to samo. Motocykl to Kawa GPZ500 S .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a rozrusznik po wyciagnieciu i podlaczeniu na krotko kreci sie? czy tam rozrusznik napedza wał przez jakies kolo pośrednie?? moze jakies lozysko jest zatarte, zbyt lujzne, i sie kantuje? wirnik nie ma zbytniego luzu na tulejach? tez lubi sie blokować przez to. (sam osobiscie mialem tak w nissanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może opiszę co już zrobiłem bo opisywałem ten problem na innych forach:

-Rozrusznik po wyjęciu normalnie kręci

-Włożyłem go do silnika i dałem mu prąd ,, na krótko" od razu z aku i dalej to samo

-Sprawdziłem wszelkie złącza masowe, wszystko wyczyściłem, dawałem grubsze kable i podłączałem masę w innych punktach- to samo

-Odpalałem moto na pych i nie ma problemu, odpala i dobrze jeździ, jak później zgaszę to dalej nie kręci.

Ktoś mi pisał, że mogę mieć zwarcie na uzwojeniach w rozruszniku i dlatego siada mi pod obciążeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powiem Ci jak miałem w 1100xx po ślizgu. Moto leżało na lewej stronie na deklu. W deklu tym są tulejki które trzymają zębatki chyba 2. Miałem identyczny problem jak poskręcałem dekiel to ściskał on za bardzo zębatkę co powodowało taki sam objaw jak u ciebie. Czyli bardzo wolne kręcenie, ale nie wiem czy miałeś ślizg itp. i jak rozwiązany jest rozruch w GPZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.