Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pierwszy motocykl i dylemat Yamaha FZ6 Fazer vs Kawasaki Z750


wito17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów ponieważ to mój pierwszy post. Mam 21 lat 75 kg 179 cm wzrostu i noszę sie z zamiarem zakupu pierwszego poważnego sprzętu do 13 tys zł. Moje doświadczenie na dwóch kołach raczej marne 2 lata motorower potem nsr 125 a od 3 lat beż sprzętu, tylko sporadyczne przejażdżki na maszynach kumpli

hornet 600 i cbr600rr. Wydaje mi się że ogarniam te maszyny choć na pierwszych dwóch biegach troszkę mnie przerażają, i tu pytanie czy dobrze mi sie wydaje czy jestem w błędzie jeśli tak proszę wyprowadźcie mnie z niego, to tyle jeśli chodzi o kwestie personalne. Co do maszyn to zastanawiam się nad tymi w temacie, który lepszy i jak jest z usterkowością jednego i drugiego od jednych słyszałem ze Yamaha to naprawy skrzyni a kawa jakieś problemy z rozrządem nie chodzi mi o konkretnie te modele tylko o markę. Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko hornet nie ma owiewki i przy 150km/h urywa głowe, akcesoryjna jest nie fajna i czy wogole cos daje?. ciekawe jak sie sprawuje ta w kawasaki nie maiłem przyjemności testować

Bez przesady- nie urywa.

Jeśli chodzi o wybór między Hondą, a Kawą, to oczywiste, że Honda... ale to tylko moje subiektywne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma od 2 miesięcy Z750 a wcześniej ZERO doświadczenia motocyklowego. Na dzień dzisiejszy ma nawinięte ponad 2,5 tys km i uważam , że jak na pierwszy motocykl super pomysł.Wadą motocykla jest spora masa ale podczas normalnej jazdy tego nie czuć. Dokładny test , który również jemu pomógł wybrać moto znajdziesz na Motogen.pl. Generalnie w porównaniu z moją R6 mega łagodny motocykl :) a przy okazji mnie się bardziej podoba od Fazera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie wygląd tego sprzętu jest genialny przyciąga uwagę tylko mało jest osób które mogą coś na jego temat powiedzieć, a najlepiej byłoby się przejechać z kilkadziesiąt kilometrów bo teraz mam mega dylemat na yamaszcze, hondzie, suzuki smigałem na kawie nigdy nawet nie siedziałem ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl jest kupiony w Polsce i ma około 36 tys. km i z tego co wiem jest praktycznie bezawaryjny ( poprzedni właściciel również kolega - od nowości). Tak więc jeśli idzie o ten konkretny egzemplarz nie ma z nim żadnych problemów a wygląd jest naprawdę nowoczesny. Jeździłem tym trochę ale NAKED to nie moja bajka więc ja nie będę sie na ten temat wypowiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.