Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To i ja sie dolacze z pytaniem jaki kask kupic

 

 

Nosisz okulary? Nie
Będziesz jeździć w okularach? Nie
Będziesz jeździć wieczorami i w nocy? Tak
Jaki styl jazdy preferujesz (np. spokojna turystyka, ostre dzidowanie)? Zgodnie z ograniczeniami predkosci
Będziesz jeździć w grupie? Jest taka szansa
Będziesz jeździć z pasażerem? Jest taka szansa
Jeśli na któreś z dwóch powyżej odpowiedziałeś: 'tak' to czy będziesz rozważał zakupienie zestawu komunikacyjnego? Jezeli bedzie taka mozliwosc w kasku to moze kiedys, ale nie jest to zaden wyznacznik przy wyborze kasku

 

Mieszkam w uk, narazie planuje zakup yzf r125 (docelowo po zdaniu prawka kupie cos mocniejszego), budzet jaki mam to ok 150-200 funtow, glownie zalezy mi na bezpieczenstwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Widzę, że stało się to tradycją to i ja się podepnę do tematu.Chętnie poznam Wasze opinie o kasku Arai rx 1000 i Arai astro light. Nie wykluczam dokonania zakupu jednego z nich.

Witaj, jeżelichodzi o marke arai jak najbardziej tak ale niestety modele o których wspominasz to są minimalnie 7 latki bo mniej więcej 7 lat temu skończono produkować astro a jakieś 6 lat rx 1000. Odradzała bym takie stare kaski ze względu na materiały z jakich zbydowana jest skorupa zewnętrzna, wewnętrzna i wyścółka (1, technologia idzie naprawde bardzo do przodu i materiały w dzisiejszych latach są całkiem inne niż 5 czy 10 lat temy, wyścółka - gąbka też nie jest wietrzna). jeżeli chcesz wydać 1000 zł na kask to proponuję zastanowić się nad ofertą HJC - rph 10+ dzisiaj dostaniedz nawet poniżej 1000 zł. a to jest naprawde wysoka póła, masz jescze scorpiona, araia 2-letniego masz już od 1400 zł., airoh też ma fajną oferte, Zapraszam do Motorismo tam mamy wybur naprawde duży i do końca miesiąca są mega duże zniżki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jak tam z hałasem?bo to mnie interesuje masz taki garnek?

Przymierzam się do zakupu, miałem testować ale ze względu na kontuzję odłożę to do wiosny. Jest cichszy od fg-15 ale jednak to sportowy garnek więc myślę ze do najcichszych nie należy. Jeśli o mnie chodzi to nie przeszkadza mi to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

między innymi do użytkowniczki Wyklęta i innych:

 

Myślę że w przedziale cenowym który podajesz , najlepszą opcją będzie coś z oferty HJC ( FG-15 lub RPHA) , w naszym salonie w tym roku sprzedawaly się znaomicie. Jednakże najważniejsze jest by przymierzyć kask , a najlepiej poprzymierzać różne modele kasków , różnych firm. Bywa tak że jednym lepiej HJC leży a innym Shark.

Ja używałam dotychczas HJC , potem przesiadłam się  na ARAI'a Chaser a na przyszły rok powrót do HJC i zakup RPHA10 plus.

 

Przymierzaj na spokojnie , sezon się kończy i ceny topnieją ;)

 

 

Pozdrawiam.

 

Sylwia

Damir-Team

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam GP-Techa, jest to mój pierwszy kask więc porównania z innymi nie mam. Tak jak Iceman pisze, nie jest zbyt cichy, ale ma super wentylację, i dla mnie jest mega wygodny. Jakość kasku super, całkowicie wyjmowane wnętrze itd itd. O bezpieczeństwie się nie muszę wypowiadać, kilka sezonów temu jeździli w nim zawodnicy MotoGP. Przed zakupem koniecznie przymierz i dokładnie dobierz rozmar, za tydzień jest Oldtimer Bazar w Sosnowcu, i ostatnim razem widziałem tam GP Techa w malowaniu Rossiego taniej o 800zł niż stoi na Allegro. Ewentualnie dobierz rozmiar, i sprowadź sobie z UK (ja sprowadziłem w limitowanym malowaniu taniej o 900zł niż na Allegro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi udało się miesiąc temu kupić nowiusieńki kask SCORPION EXO-1000 za .....350zł!!!

 

http://allegro.pl/scorpion-kask-integralny-exo-1000-sublim-czarny-xl-i3660709849.html

 

Wcześniej oglądałem go w Moto Hibrydzie i przymierzałem. Niestety cena była zaporowa jak na tamtą chwilę.

 

Od niechcenia zacząłem szukać na tablicy.pl i szok! Koleś wystawił go za 350zł w moim rozmiarze! Szybki telefon, szybki przelew, zakup tak w zasadzie w ciemno.

Nowiusieńki zapakowany, pachnący nowością, szyba oklejona folią. Tylko paragonu nie miał koleś. Nie wiem dlaczego... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.