Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam zamiar na rozpoczęcie nowego sezonu zaopatrzyć się w nowy kask. Tylko nie wiem jaki wybrać. Chciała bym abyście pomogli mi przy wyborze i sami coś zaproponowali ;) Gotówką jaką mogę dysponować to suma do 400zł.Znalazłam aukcję na allegro ale nie wiem jakie są opinie na temat tego producenta. Wrzucam link.http://moto.allegro.pl/item551649581_gpmot...ara_czacha.htmlZ góry dziękuję za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 147
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

jakoś wolałabym coś... wiadomo im taniej tym lepiej--> dla naszje kieszenimoże jakis HJC? ceny nie wysokie, a juz jakiś konrethttp://moto.allegro.pl/item562136301_promo...owosc_2008.htmlhttp://moto.allegro.pl/item536723414_wyprz...14_pitstop.htmlhttp://moto.allegro.pl/item554961400_kaski...olor_szary.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku skorupy to niska cena nie zawsze idzie w parze z racjonalnym wyborem, bo czy warto oszczędzić parę złotych na kasku, w tym linku co podałaś fajne było malowanie i nic więcej Do 4 stówek osobiście polecam Lazer'a VERTIGO lub tańszego LZ6, ale chyba najlepszym wyborem byłyby te HJC co ci Manka poleciła. Zresztą zrobisz jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem nam firmami shoei, nolan i x-lite ale nie wiem który wybrać i jaki model? Airoh jakos mnie nie przekonuje. do HJC nie wchodzą mi okulary to samo jest z shark więc raczej odpadają te firmy.Kinia87 tez zastanawiałem sie nad tańszym kaskiem bo chciałem ciąć koszty ale jak kupiłem motocykl to doszedłem do wniosku że wole jednak kupić lepszy, bo na zdrowiu sie nie oszczędza. ktos mi kiedyś powiedział ze z dobrum kaskiem to jest jak z poduszkami powietrznymi w samochodzie - nie chce sie ich sprawdzać ale warto mieć. mnie to przekonało i zbieram teraz na kask jeszcze jedno mnie umocniło w tej myśli, to że motocykl sprzedam i kupie inny a kask i ciuchy zostaną wiec jest to wydatek raz na kilka lat. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten model, nie swój wlasny ale trochę w nim pomykałem, gdzie kupic to Ci nie powiem ale ostatnio na bajzlu było stoisko z Airohem i można było przymierzyć i kupić taniej - normalnie stoi cos około 800 złotych, gość na bajzlu miał ostatnio chyba za 580. Bajzel sie zbliża a z Bedzna masz niedaleko więc moze warto zaryzykować. Na pewno jest do kupienia na www.moto-akcesoria.pl czasem też maja tam promocyjna cene w granicach 550-600. Ja osobiście chyba się skusze na najbliższym bajzlu w Katowicach (8 marca chyba) pod warunkiem że będzie jeszcze w promocji. Zobacz, przymierz i sam oceń. Mnie spasował ale wiadomo że gusta są rózne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a HQ-1 jezdzil ktos?
ja jeździłam i juz jest zamówiony - mój chłopek i ja zamówiliśmy sobietutaj mały test robiony przez pana ze ścigacza.plhttp://www.scigacz.pl/HJC,HQ1,Lordship,nasz,test,5684.htmla moje wrażenia - jako że miałam okazję chwilke polatać w HQ-1 - są MEGA POZYTYWBałam się troche , że sie rozczaruję - bo pomimo sentymentu do HJC i zaufania jakim obdarzyłam te kaski - model HQ - 1 był mocno reklamowany kiedy pojawił sie na rynku ale nie słyszałam żadnych konkretów na jego temat.Krótka piłka - kumpel powiedział , że go kupuje . Kupił , dał mi go na 2 dni ( po moich błaganiach ) świetna aerodynamika ( nie zarzuca głową) , nie trzeszczy nie jest zbyt głosny i przede wszystkim lekki i świetnie wywazony Bardzo fajnie trzyma głowę ( wiem co mówie bo zawzse mam problemy z tym kaskach - z doborem odpowiednio "trzymającego) ode mnie full pozytyw. Może teraz wyznawcy Shoeia mnie zastrzelą - ale śmiem twierdzic że wygodniejszy od xr1000 ( tez miałam okazje pojeździć w shoeiu) No ale kwestia wygody to w jakis sposób kwestia subiektywna.Wolę jednak wydać 1399 zł na HQ-1 niz 1900 na shoeiaPozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja i juz jest zamówiony - mój chłopek i ja zamówiliśmy sobie
bo sie do niego przymierzam juz od x czasu,wiem ze cieszy sie dobra opinia na roznych potralach, ale chcialbym sie dowiedziec od kogos z forum ;)aha i gdzies bylo napisane ze nie jest taki super cichya jesli moge zapytac ;) po ile kupujecie bo mi zaproponowali 1.5 , na allegro znalazlem za 1.4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo sie do niego przymierzam juz od x czasu,wiem ze cieszy sie dobra opinia na roznych potralach, ale chcialbym sie dowiedziec od kogos z forum ;)aha i gdzies bylo napisane ze nie jest taki super cichya jesli moge zapytac ;) po ile kupujecie bo mi zaproponowali 1.5 , na allegro znalazlem za 1.4
standardowo w cenniku HQ-1 w klasycznym carbonie, kosztuje 1399zł z czego moge Ci go puścic po lepszej cenie jak bys się zdecydował - po jakiej nie powiem głosno ale do pełna swojego motóra zatankujesz za kwote rabatu i moze jeszcze na hot doga starczy ;)reszte opisałam w edytowanym poście wyżej - jako że nie mogłam sie powstrzymac od strzelenia jakiegos długiego posta Pozdrawiam,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak w HQ-1 wchodza okulary? ktos wie?
Nie wiem, ale podejżewam że może byc problem , ponieważ ten kask jest węższy w części twarzowej niz wszystkie inne w tej klasie . Musisz jednak przymierzać kachole na potęge żeby coś dobrać - jeżeli jeździsz w okularach.Nie wiem czy przymierzałeś , ale sporo okularników kupowało u mnie kask HJC CL-ST oraz IS-16 . Bynajmniej nie mieli w tych modelach wiekszych problemów z okularami. Wiadomo jednak że to indywidualna sprawa - więc przymierzanie wielu modeli nawet jest wskazane.Możesz spróbowac jeszcze wybierać spośród gamy Caberga lub Airoha . A jezeli na prawde interesuje Cie ten HQ-1 to przymierz go czy bedzie leżał z okularami i wtedy sie wyjasni P.S.: no tak jak mowiłam oficjalny cennik podaje 1399 zł. na HQ-1 ale trzeba zaznaczyc ze to cena klasycznego carbona. W malowaniach juz sa droższe.ja moge zrobic ewentualnie lepsza cene niż 1399 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@re5pect:ze swojej strony jako brylok moge z czystym sumieniem polecic XR-1000. od poczatku bylem nastawiony na kupno Shoei'a, ale musialem przymierzyc troche modeli (Shoei wlasnie, HJC, KBC, Schuberth, AGV) zeby ostatecznie sie zdecydowac. wybor byl oczywisty, bo tylko w XR-1000 moglem komfortowo nosic okulary. nawet jak zakladam kominiarke pod kask i wsuwam potem bryle nie ma najmniejszego problemu, nic nie uciska w skronie. zeby bylo smieszniej, pod zimowa czapka z mocnym sciagaczem cisna bardziej w skronie i czache niz pod kaskiem ;)zdrowie i zycie masz jedno, a na tym nie warto oszczedzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.