Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jak Pozwolić Na Jazdę Testową


No spin

Rekomendowane odpowiedzi

Temat jw.Ja jak kupowałem moto to zostawiłem kumpla w zastaw, ale jak poczytałem forum i jak to niektórzy przy takich jazdach testowych uciekli na moto zastanawiam się właśnie jak Wy to robicie. Wiem, że pisaliście że bierzecie kaucje, ale co jak np gościu chce wziąść kredyt na zakup moto i jeszcze kasy nie ma. Przecież nikt nie kupi moto bez przejechania się nim.A może poprosić jakiegoś kumpla żeby na drugim moto jechał za nim żeby nie spinkolił?Czekam na komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

na co zmieniasz? uważam ze sam dowód to za mało. za dużo by było potem problemów w razie czegokolwiek, np. szlifnie ci maszynę koleś ktory jest z marginesu społecznego bez pieniędzy itp. potem maszyna do robienia, a nikt nie da Ci gwarancji że szybko otrzymasz od niego pieniądze, bo niby skąd jak może ich w ogóle nie mieć. Uważam, że jeśli kupujący jest rozsądny powinien dac pieniążki na "stół" a juz w jego interesie jest skąd je weźmie. Nie bawiłbym sie w zastawianie czymkolwiek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak ogladalem moto to bez problemu jechalem sie przejechac, co prawda zawsze ojciec z nimi zostawal. Podobnie zawsze raczej bez problemu dawalem moto na jazde probna;]Zalezy chyba kto jak wyglada;] z tego co czytam jak beda mlodzi i niepewni to chyba bede chcial aby zostawili kase za cale moto w ramach jazdy probnej. Duzo jest obaw o przytarcie itd. a potem faktycznie albo da stowke ze nic sie nie stalo albo nic sie nei zobaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja sprzedawałem swoje moto to dałem kupującemu przed jazdą próbną do podpisania umowę wypożyczenia na 15 min. Facet zostawiał mi w zastaw 1k PLN, dowód i zobowiązywał się do pokrycia wszelkich ew. szkód, mandatów etc. To nie zabezpiecza na 100% przed kradzieżą, ale myslę że na jakieś 99%, oraz jest zabezpieczeniem na wypadek jakiegoś przytarcia, albo paciaka.Jak nie bedziesz miał umowy z kolesiem, to może ci "zgodnie z prawem" zapieprzyć motor i potem oskarżyć o ot że mu zwinąłeś dowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Piotrx dowodu nie wolno nikomu zabierać, choć zawsze to zabezpieczenie lepsze niż "zaraz wrócę". Była w poprzednim roku taka akcja, że jakiś taksówkarz zgłosił się na policję z dow. os. klienta, który mu nie zapłacił. Rachunek za taxi kilkaset zł, a wyrobienie dowodu ok. 50zł. Klient po prostu zwiał zostawiając dowód, kierowca taksówki został ukarany za zatrzymanie dowodu, bo nie ma do tego prawa.Po za tym zdziwilibyście się ilu jest oszustów, dla takich kupić dowód na pierwszy rzut oka nie do odróżnienia od oryginalnego to nie zbyt wielki problem, dlatego tak jak napisano, tylko gotówka może zabezpieczyć przed skutkami jazdy próbnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po mój sprzęt pojechałam z kumplem który wie czego szukac itp. i to on zaliczał "jazdę testową". wsiadajc na moto powiedział do właściciela: ta pani będzie w "zastaw" a facet spojzał na mnie, potem na auto którym przyjechaliśmy i mówi: samochód może byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie żelazne reguły , które nie mają zastosowanie tylko do kumpli :1. Bez całej kasy nie ma jazdy i szlus .2. Oprócz kasy zwykła kartka z podpisem ,że jak gostek wyglebi , jest to równoznaczne z kupnem . Masa ludzi bez podstaw techniki jazdy ,kupuje teraz motocykle , więc trzeba się zabezpieczać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.