Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Hagon - Amortyzatory Z Anglii


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,Jako kontynuacja wątku, który znajdziecie tu:http://forum.motocykle.slask.pl/index.php?showtopic=32759chciałbym Was zapytać o opinie na temat amortyzatorów firmy Hagon z Anglii.Znalazłem ich w necie: http://www.hagon-shocks.co.uk i okazało się, że amortyzatory, które do Kawy ER-5 w Kawasaki oryginalne kosztują 1.200 PLN za sztukę (sic!), to u nich mogę nabyć za równowartość około 140 funtów.Dają do tego dwuletnią gwarancję i jeszcze mogę sobie w cenie wybrać kolor sprężyn Miał ktoś jakieś doświadczenia z tymi amortyzatorami i z zakupami w tej firmie?Przyznam się, że amorki już zamówiłem i powinny być u mnie za 5-6 dni - jak przyjdą, zamontuję i się przejadę, z pewnością dam znać.PozdrawiamM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Sorry za post pod postem ale odpowiedzi zero.Dzisiaj potwierdziłem w Hagonie, że moje amorki już są 2 dnie w drodze i niedługo będę je mógł sprawdzić i na ten temat więcej napisać.Na przyszłość do Działu Technicznego: Hagon ma w ofercie całe mnóstwo zarówno monoschock'ów jak i amortyzatorów podwójnych. Tanio nie jest w porównaniu do używek ale kto da na używane amory 2 lata gwarancji? W porównaniu zaś do nowych amorów w serwisie jest 2 razy taniej.Kontakt z Hagonem jest ok, aczkolwiek tylko w języku angielskim. Akceptują większość kart kredytowych (z wyjątkiem Amex'a) lub mogą przesłać dane bankowe do wykonania przelewu (w funtach oczywiście).Mam tylko nadzieję, że sprzęty okażą się w porządku - czytałem na forach niemiecko i angielskojęzycznych dużo pozytywnych opinii więc jestem nastawiony optymistycznie.Jeżeli ktoś będzie miał jakikolwiek kłopot w sprawie amortyzatorów lub sprężyn lagów i będzie szukał producenta, oferuję swoją pomoc jeśli zajdzie potrzeba kontaktu w języku angielskim lub niemieckim. Choć tak jak mówię - niech się sprawdzą!Pozdrawiam.PS. Jeśli ktoś w innych tematach związanych z moto i akcesoriami potrzebuje wsparcia w niemieckim lub angielskim to w miarę możliwości postaram się pomóc. Wyjątkiem są tłumaczenia dokumentów dot. importu maszyn. i wyjazdy w charakterze tłumacza "bo chcę przywieźć sobie moto". OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Przepraszam, że w tym wątku piszę tylko ja... Mam nadzieję że nie zdenerwuje to modów i że kiedyś, może się komuś przyda to co teraz napiszę.Dzisiaj przyszły amortyzatory z Hagona z Anglii. 3 dni od zamówienia.Rozpakowałem i wizualnie okazały się dużo fajniejsze od oryginałów. Wszystko tak jak zamawiałem z kolorem włącznie. Co mnie zaskoczyło: w opakowaniu gratisowo klucz do ustawiania napięcia sprężyny. W opakowaniu również katalog produktów.Szybki telefon do Ratki i umówiłem się na montaż. Wszystko pasowało, zero problemów. I teraz najważniejsze - nawinąłem po montażu jakieś 50 km wybierając celowo drogi drugiego i trzeciego gatunku - rewelacja. Nareszcie mogę śmigać tak... normalnie. Do tej pory tylko z pewną rezerwą bo tył sztywny jak beton.Polecam Hagona, super kontakt (w jęz. angielskim), super obsługa i termin dostawy. Jakość raczej na pewno dobra w porywach do bardzo dobra (nie mam porównania). Oferują monoshocki, dualshocki, sprężyny do lagów i wszystko co z zawieszeniem do moto związane.Bilans zysków i strat:Amory: 109 GBPDostawa: 29 GBPW sumie: ok. 660 pln + 20 pln monażGwarancja: 2 lataDla porównania:Oryginały Kawasaki: 2.400 PLN za komplet (termin dostawy - kilka miesięcy),Używki o niejasnej przeszłości: 300 - 500 PLN,Regeneracja: niemożliwa, amortyzatory oryginalne są nierozbieralne. U Sławomira Ratki w serwisie zostawiłam katalog gdyby akurat ktoś czegoś szukał.Polecam, pozdrawiam i proszę o zamknięcie tematu.M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.